kasz-11-2010_135 Dzięki środkom Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, oddano do użytku wyremontowany renesansowy kasztel w Szymbarku – perłę polskiej architektury epoki Odrodzenia. Obiekt wraz z towarzyszącymi mu budynkami; oficyny dworskiej i drewnianego dworku mieszczańskiego, tworzy odnowiony oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów. Małopolska zyskała tym samym kolejną wielką atrakcję turystyczną, a środowisko kultury atrakcyjny, nowoczesny ośrodek konferencyjno – wystawienniczy. W obiektach Ośrodka powstanie Międzynarodowe Forum Kultury Europy Środkowo – Wschodniej. 12-11-2010_43 Będzie ono promować, oprócz walorów turystyczno – kulturowych Małopolski, kulturę naszych najbliższych sąsiadów: Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumuni, Austrii, Niemiec, Rosji i krajów nadbałtyckich. Będzie to także miejsce prezentacji wielokulturowych tradycji „Ziemi Gorlickiej”, którą do zakończenia II Wojny Światowej zamieszkiwały społeczności polska, żydowska i łemkowska.

Wokół pięknie położonych obiektów zespołu dworskiego w Szymbarku, istnieją tereny dla rozwoju kompleksu rekreacyjno – festiwalowego, z wykorzystaniem położonego obok Skansenu Wsi Pogórzańskiej.

Dostępność ośrodka

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny

Grupy zorganizowane - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie uzgodnienia terminu i możliwości oprowadzania z przewodnikiem

Lekcje muzealne  - link: Lekcje w kasztelu

Warsztaty "Bon kultury" - link: "Szata zdobi człowieka"

Wynajem sal na konferencje i oficjalne uroczystosci - prosimy o kontakt na podany niżej nr telefonu lub e-mail.

Udostępnianie terenu i obiektów do sesji zdjęciowej lub filmowej – 50,00 zł

Oddział nie posiada terminalu kart płatniczych.

Dane kontaktowe:

Informacje dodatkowe:

Blisko kasztelu znajduje sie Pensjonat "Perełka" z miejscami noclegowymi: www.willa-perelka.pl