<< Cofnij

SUKCESY CHÓRU CANTORES CARVATIANI

Koncerty

16 czerwca 2018 10:00 - 16:00

SUKCESY CHÓRU CANTORES CARVATIANI
16 czerwca chór Cantores Carvatiani działający przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach wziął udział w przesłuchaniach konkursowych XXII Międzynarodowego Festiwalu "Cantate Deo" w Rzeszowie - zdobywając II Miejsce w kategorii chórów mieszanych i III Miejsce w kategorii chórów męskich i żeńskich.

Zespół zaprezentował utwory współczesnych kompozytorów min. Krzysztofa Pendereckiego, Pawła Łukaszewskiego, Sergeya Pleshaka. Przygotowania do konkursu wymagały kilkumiesięcznej pracy chórzystów. Przygotowany repertuar prezentuje bardzo wysoki poziom, niektóre z utworów wykonywane są tylko przez chóry zawodowe ale nasz chór sprostał zadaniu, o czym można było przekonać się podczas koncertu 3 czerwca który odbył się w gorlickiej Bazylice.
Na podkreślenie zasługuje także fakt, iż po raz pierwszy można było usłyszeć (w Polsce - bo wcześniej tylko w Barcelonie i Calelli), chór Żenski Cantores Carvatiani. Ponieważ większość zespołu to panie, postanowiłyśmy także same coś przygotować, co pozytywnie zaskoczyło zarówno nas jak i naszą publiczność. 
Regulamin konkursu zobowiązywał wszystkie chóry do przygotowania utworu obowiązkowego o Duchu Świętym, stąd chór żeński miał przyjemność pracować nad kompozycją " O Duch Sotworytel", który specjalnie na konkurs skomponował dla nas Mirosław Bogoń.

Utwory konkursowe i nie tylko będzie można usłyszeć podczas jesiennego koncertu chóru w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.




 

 




 

Do góry