There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/06.25-cantores
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/06.26-crawat

Sukces chóru Cantores Carvatiani na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "Musica Sacra Bratislava"

Koncerty

19 czerwca 2015 - 20 czerwca 2015

Bratysława

Festiwal odbył się w dniach 18 -21 czerwca 2015 roku w stolicy Słowacji – Bratysławie i współzawodniczyły w nim chóry różnych kategorii, zarówno amatorskie jak i profesjonalne.

W festiwalu uczestniczyło kilkanaście zespołów m.in. z Chorwacji, Słowenii, Rumunii, Łotwy, Słowacji i Polski. W kategorii obejmującej muzykę o tematyce sakralnej, każdy chór obligatoryjnie musiał zaprezentować pieśń epoki renesansu, romantyzmu, a także pieśń kompozytora urodzonego po 1920 roku. Natomiast w kategorii obejmującej repertuar dowolny istniała możliwość pełnej swobody w doborze repertuaru.

Prezentacje konkursowe oceniane były przez jury, w którym zasiedli: prof. Kurt Bikkembergs ( kompozytor i dyrygent z Belgii), prof. Blanka Juhanakova ( pianistka i chórmistrzyni ze Słowacji) oraz dr Andrea Angelini ( kompozytor i chórmistrz z Włoch).

Gorlicki chór zaprezentował się w dwóch kategoriach: sakralnej i z repertuarem dowolnym. Zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii chór uzyskał jedne z najwyższych punktacji festiwalu, zdobywając dwa „Srebrne Pasma”.

Chór CANTORES CARVATIANI pod kierunkiem dyrygent Anny Cisoń działa przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

Zdjęcia pochodzą ze strony Organizatora Festiwalu

{gallery}galerie/2015/06.25-cantores{/gallery}