<< Cofnij
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2014/emanacje-strona

„TRADYCJA – WSPÓŁCZESNOŚĆ – TALENT” - EMANACJE – 2

Koncerty

16 sierpnia 2014

Kasztel w Szymbarku

Koncert kameralny:  Izabela Buchowska – wiolonczela  Jakub Tchorzewski – fortepian

Repertuar:
W. Szalonek – Sonata na wiolonczelę i fortepian
J. Bauer – Passacaglia prawie w dawnym stylu na wiolonczelę i fortepian
F. Chopin – Sonata g-moll op. 65

Wstęp wolny!

IZABELA BUCHOWSKA
Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w Olsztynie w wieku lat dwunastu, a następnie kształciła się na uczelniach w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School. Jest absolwentką Akademii Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i as. Tomasza Lisieckiego, studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy) w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Mannes College of Music (Nowy Jork- USA) w klasie światowej sławy wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society' w Nowym Jorku, prof. Barbary Stein-Mallow.
Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami jak: Kazimierz Michalik, Lynn Harrel, Andrzej Bauer, Pierre Laurent- Aimard, Ulf Tischbirek, Edna Michell, Baruch Arnon, Tomasz Strahl, czy Roman Jabłoński. Izabela Buchowska jest laureatką wielu nagród i stypendiów. Niektóre z nich, to: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009), nagroda 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe przyznana przez Fundację Środowisk Twórczych, nagroda Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck (2006), wygrana w prestiżowym konkursie na roczne stypendium Rządu Niemieckiego DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) (2005), stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2008), Prezydenta Miasta Olsztyn (2007), Rotary Clubu (2007), Instytutu Adama Mickiewicza (2007,2008).
Występowała podczas licznych festiwali muzycznych, m. in. na słynnym Schlezwig-Holstein Festival w Niemczech i Chopin and Friends Festival w Nowym Jorku, w salach koncertowych tak znanych jak: Carnegie Hall / Isaac Stern Auditorium, Merkin Concert Hall (Nowy Jork), Auditorium Parco della Musica (Rzym). Jej studia w Nowym Jorku zaowocowały zaproszeniem na kilkutygodniową trasę po USA, podczas której wykonywała recitale dedykowane muzyce Fryderyka Chopina a koncerty solo z nowojorską orkiestrą Chelsea Symphony. Często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Europie i USA.

JAKUB TCHORZEWSKI
The International Piano opisał jego interpretacje jako „żywiołowe i dokładne rytmicznie", natomiast The Washington Post uznał, że polski pianista „wykazał się wyobraźnią dźwiękową". Dla Schweizer Musikzeitung jest „znakomitym i bardzo obiecującym" muzykiem. Jakub Tchorzewski występował w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Japonii, a jego koncerty były transmitowane przez narodowe rozgłośnie radiowe w Polsce, Słowacji, Czechach i Szwajcarii.
Neue Zeitschrift für Musik przyznał debiutanckiej płycie artysty, wydanej przez Musiques Suisses w 2007 roku, maksymalną ocenę za interpretację oraz dobór repertuaru. Na krążku znajdują się, nagrane po raz pierwszy w historii fonografii, wszystkie dzieła fortepianowe Sándora Veress'a, węgierskiego kompozytora, asystenta Béli Bartóka i nauczyciela György Ligetiego i György Kurtága. W 2010 wspólnie z klarnecistą Francesco Toso oraz wiolonczelistą Lucą Paccagnella dokonał nagrania triów Michaiła Glinki, Nino Roty i Johannesa Brahmsa, a obecnie w przygotowaniu są kolejne trzy płyty, które ukażą się nakładem firm fonograficznych Tactus, DUX i Acte Prealable.
Ostatnio Jakub Tchorzewski występował, między innymi, w Teatro La Fenice, Fondazione Cini i Ateneo Veneto w Wenecji, Teatro Regio w Parmie, Teatro Bonci w Cesenie, Teatro Sociale w Bergamo, Filharmonii w Trento, Audytorium Pollini w Padwie oraz Accademia dei Concordi w Rovigo. Był zapraszany do wzięcia udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych takich jak Biennale Musica w Wenecji, Bologna Festival, Serate Musicali w Mediolanie, Rzymski Festiwal Pianistyczny czy Nuova Consonanza. W sezonie 2013/2014 koncertował w Austrii, Bułgarii, Kosowie, Łotwie, Polsce, Rumunii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytaniii we Włoszech.
Jako oddany kameralista miał okazję współpracować z tak znakomitymi muzykami jak m. in. skrzypkowie Anna Maria Staśkiewicz i Kuba Jakowicz, altowioliści Jodi Levitz i Leszek Brodowski, wiolonczeliści Izabela Buchowska, Bartosz Koziak i Luca Fiorentini, fleciści Jadwiga Kotnowska i Carlo Tamponi, klarneciści Ludmila Peterkova i Vincenzo Paci, waltornista Henryk Kowalewicz oraz saksofonista Alfonso Padilla. Od 2014 jest członkiem European Chamber Music Teachers Association.



{gallery}galerie/2014/emanacje-strona{/gallery}

Zapowiedzi

29 lutego 2024 - 31 maja 2024

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

02 marca 2024 - 19 kwietnia 2024

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

14 marca 2024 - 04 kwietnia 2024

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku"

Godziny otwarcia
maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne


Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem.

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł

dzieci do lat 7 / children under 7 years - wstep wolny /
free entrance

Dane kontaktowe

38-311 Szymbark
tel.: 18 351-31-14
e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com


Do góry