There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/09.03-wegry

TIBOR URBÁN malarstwo / Węgry

03 września 2015 - 29 września 2015

Kasztel w Szymbarku - Oficyna dworska

Tibor Urbán jest artystą malarzem, grafikiem, ilustratorem wierszy i książek oraz twórcą wielu rzeźb i instalacji artystycznych. Od 1996 roku pracuje w Galerii Miskolc.

Jest członkiem oddziału miszkolckiego Akademii Literacko-Artystycznej im. Istvána Széchenyi, założycielem i kuratorem Galerii Teátrum Pincehely (Galeria Teatru w Piwnicy) oraz redaktorem założonego przez siebie periodyku artystycznego „Szemes Csavar” („Okrągła śruba”). Jest także członkiem Sekcji Malarstwa Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Węgierskich Artystów Plastyków, Węgierskiego Towarzystwa Malarzy, grup artystycznych MIKOR, Künstlergilde E.V oraz VUdAK. Od 2014 roku pracuje w redakcji czasopisma artystycznego „Spanyolnátha” („Grypa hiszpańska”). Prace Tibora Urbána wystawiane były na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, ponad czterdzieści z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia.

{gallery}galerie/2015/09.03-wegry{/gallery}