CO KRYJE MASKA?

01 marca 2017

CO KRYJE MASKA?
CO KRYJE MASKA? - warsztaty edukacyjno-plastyczne (6-14 lat)

Co kryje maska? – odpowiedzi na to pytanie interaktywnie i na różne sposoby poszukiwać będą uczestnicy nowych warsztatów w kasztelu szymbarskim. W części edukacyjnej – opartej na prezentacji multimedialnej i , „żywym” kontakcie z maską (zakładanie oryginalnych masek z różnych kręgów cywilizacyjnych) zapoznają się oni z rolą i funkcją maski w kulturach świata w świetle uwarunkowań cywilizacyjnych, społecznych i psychologicznych dawniej i dziś (facebook, nowe media).
Część plastyczna- rozwijająca umiejętności manualne – polegać będzie na samodzielnym wykonaniu maski (w stylu ludowym lub weneckim), wzorowanej na maszkaronach z attyki kasztelu. Polonez w maskach, poprowadzony w reprezentacyjnej sali wielkiej kasztelu zakończy zajęcia, wprowadzając element ruchowy i stanowiąc ich uroczyste zakończenie.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież (szkoły podstawowe)
Liczba uczestników: 25
Czas trwania: 1,5 godz.
Kalendarz zajęć: zajęcia całoroczne, terminy ustalane indywidualnie