<< Cofnij

FESTIWAL EMANACJE – recital fortepianowy Rinko Kobayashi

Koncerty

15 sierpnia 2015 19:00

Dwór Karwacjanów

FESTIWAL EMANACJE – recital fortepianowy Rinko Kobayashi
Koncert w ramach festiwalu Emanacje organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Program:
Fryderyk Chopin:
Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Nokturn H-dur op. 9 nr 3
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
Fantaisie-Impromptu cis-moll op.66
Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
***
Fryderyk Chopin:
Mazurek g-moll op. 67 nr 2
Mazurek B-dur op. 7 nr 1
Polonez As-dur op. 53
Aleksander Michałowski – Parafraza na temat Walca
Des-dur op. 64 nr 1 F. Chopina
Cesar Franck – Fantazja A-dur na tematy polskie op. 15

Rinko Kobayashi
Już w wieku pięciu lat, uznawana za cudowne dziecko, regularnie koncertowała w radiu i telewizji. Studiowała u profesorów: Motonari Iguchi, Mieczysława Munza, Edwarda Auera i Andrzeja Jasińskiego. Międzynarodowa kariera pianistyczna Rinko Kobayashi nabrała rozpędu po tym, jak w 1973 roku wygrała konkurs laureatów NHK-Mainichi Music Competitions w Tokio. Dwa lata później została dostrzeżona na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Pianistka występowała z solowymi recitalami oraz w repertuarze z towarzyszeniem orkiestry w wielu krajach świata, w najważniejszych salach, m.in. w Weil Hall w Gainesville, w Carnegie Hall w Nowym Jorku i Wigmore Hall w Londynie. Brała również udział w serii International Meisterkonzerte w Wiedniu. Mimo że osiadła w Polsce i przez cały rok występuje głównie w salach filharmonicznych naszego kraju, regularnie koncertuje też za granicą i często wraca z do rodzimej Japonii. Występuje też na festiwalach muzycznych, m.in.: na IV Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim. Od 1987 roku była solistką Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia i Telewizji; swoją grą uświetniała oficjalną wizytę Królowej Danii Małgorzaty II w Polsce.
Wykonania Kobayashi i jej działalność zostały uhonorowane nagrodami. W 1988 roku Minister Kultury i Sztuki odznaczył pianistkę medalem „Za Zasługi dla Kultury Polskiej” – przede wszystkim za wkład w popularyzację muzyki Chopina na świecie. W 2002 roku została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Jest pierwszą w Polsce zdobywczynią Złotej Płyty za nagrania poważnej muzyki fortepianowej (Chopin Forever, 1999), a Platynową Płytę przyniosły jej nagrania utworów na fortepian solo. Album z kompozycjami Romana Maciejewskiego nominowany był do nagrody Fryderyk. Chociaż to muzyka Fryderyka Chopina stanowi główny nurt jej pianistycznych zainteresowań, nagrywała również utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ignacego Jana Paderewskiego, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Ludwiga van Beethovena, Siergieja Rachmaninowa i Gabriela Faurégo.

Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry