There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/07.11-cc

KWARTET CORDES CLASSIQUES

Koncerty

11 lipca 2015

Koncert w ramach festiwalu Emanacje

Kwartet smyczkowy Cordes Classiques tworzą krakowscy muzycy - kameraliści: Piotr Marciak, Marcin Kmiecik, Ryszard Sneka, Tomasz Wyroba, na co dzień związani z orkiestrą Sinfonietta Cracovia, z którą od kilkunastu lat koncertują na estradach świata.

Ta kameralna orkiestra wyróżnia się w ocenie zarówno melomanów jak i krytyków żywiołowością, finezją brzmienia jak również niezwykłą ekspresyjnością wykonywanego repertuaru, od baroku do muzyki współczesnej. W repertuarze tym szczególną rolę zajmują dzieła przeznaczone dla orkiestr smyczkowych bądź zespołów kameralnych – m.in. III Koncert Brandenburski J. S. Bacha, Souvenir de Florence oraz Serenada P. Czajkowskiego, Verklärte Nacht A. Schönberga, Symfonia kameralna ( VIII Kwartet smyczkowy) D. Szostakowicza, Muzyka żałobna W. Lutosławskiego, Sinfonietta K. Pendereckiego.
       Wielkim zaszczytem i sposobnością do artystycznego rozwoju dla muzyków kwartetu była możliwość pracy Sinfonietty Cracovii z solistami tej miary co B. Pergamenschikow, M. Maisky, M. Vengerov, B. Douglas, R. Buchbinder, P. Wispelwey , T. Zimmermann, K. Danczowska jak też z dyrygentami K. Pendereckim, A. Witem, J. Maksymiukiem, Ch. Eschenbachem, L. Maazelem, V. Gergievem czy J. Axelrodem. Występując w znamienitych salach koncertowych m.in. Alice Tully Hall w nowojorskim Lincoln Center , Suntory Hall w Tokio, Konserwatoriach w Petersburgu i Moskwie, Filharmonii w Berlinie, Alte Oper we Frankfurcie, jak i na wielu festiwalach m.in. Schleswig Holstein Music Festival, Festival International de Colmar, Festiwal Białe Noce w Petersburgu, Murten Classics w Szwajcarii czy na krakowskim festiwalu Sacrum - Profanum, Sinfonietta Cracovia otrzymywała znakomite recenzje podkreślające spójność brzmienia i ekspresyjność wykonań.
Kwartet Cordes Classiques współpracuje z krakowską artystką Mariolą Cieniawą wykonując arcydzieła muzyki kameralnej, jak również kameralne aranżacje koncertów fortepianowych.
       Wspólnie z krakowskim artystą malarzem Mariuszem Dudkiem, w ramach Autorskiej Galerii  kwartet bierze udział  w projektach muzyczno-malarskich.  Do tej pory powstały: „Ostatnie pożegnanie – przebaczenie – dodekafoniczny fortepian” (wokół muzyki A. Schoenberga) „Nuta przeciw nucie - w poszukiwaniu kontrapunktu w malarstwie  Szostakowicz – Beethoven - Bach” oraz „Basso continuo poszukiwań – nuta przeciw nucie w malarstwie – Schnittke – Szostakowicz – Bach”.
       Kwartet  Cordes Classiques z powodzeniem występuje na wielu koncertach cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności m.in.: w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach cyklu Koncertów Uniwersyteckich Filharmonii Krakowskiej, w Centrum Kultury Żydowskiej m.in. podczas Dni Muzyki F. Mendelssohna, Bazylice Karmelitów m.in. podczas Nocy Cracovia Sacra, podczas II Chopinowskich Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej w Jarosławiu, w Sali Kameralnej Opery Krakowskiej w ramach cyklu Spotkanie z Artystą, podczas Festiwalu Muzycznego Barbakan, jak również w Teatrze Łaźnia Nowa - koncert Fundacji GAP, czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach.

{gallery}galerie/2015/07.11-cc{/gallery}

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł