Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami

Koncerty

09 maja 2015

Gorlickie Centrum Kultury

W najbliższą sobotę, 9 maja już po raz 21. Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami zaprasza na Poetycko Muzyczną Bitwę pod Gorlicami ogólnopolski turniej piosenki literackiej.

Organizatorzy imprezy – Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
Współorganizatorzy  – Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury

Na konkurs od lat przyjeżdżają młodzi artyści z całego kraju by walczyć o Złoty, Srebrny i Brązowy Gryf Gorlicki.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 21. tzw. „podmiotów wykonawczych” z różnych miejsc z kraju a także , co jest nowością, nasza rodaczka mieszkająca w Republice Czeskiej. Mamy nadzieję, że konkurs jak zawsze będzie stał na wysokim poziomie, a Państwo słuchacze będą mieli ucztę duchową.

Zapraszamy na poranne przesłuchanie jak i na wieczorny koncert galowy, którego gwiazdą będzie zespół Wolna Grupa Bukowinapolska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.
Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Wszystkie koncerty odbywać się będą w gościnnej sali Gorlickiego Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy . Wstęp wolny!!!

Program Poetycko Muzycznej Bitwy Pod Gorlicami

Od 8.30 otwarcie biura festiwalu (hol GCK)

10.00-14.00 Przesłuchania konkursowe

ok. 15.00-17.00 konsultacje z jurorami (w Jury zasiadają Jan Poprawa, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Henryk Rąpała, producent muzyczny właściciel studia nagrań Papaya Studio Rafał Boniśniak)

18.00 Koncert laureatów i gwiazdy wieczoru zespołu Wolna Grupa Bukowina.

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI NA POETYCKO MUZYCZNEJ BITWIE POD GORLICAMI

1.MATEUSZ NOCEK ZARZECE