STROJE NA WOJE

02 marca 2017

STROJE NA WOJE – zajęcia z edukacji historycznej (6 - 100 lat)

Historia ludzkości w pewnym ujęciu  to  przeplatające się czasy  wojny i pokoju .Temat wojen i wojskowości jest więc zagadnieniem ogromnie istotnym i (niestety) wciąż aktualnym. Warsztaty będą swoistą historyczną  podróżą przez Świat, gdzie rozegrały się konflikty zbrojne zmieniające bieg dziejów. Osią zajęć będzie kalendarium działań wojennych, które miały istotny wpływ na doskonalenie taktyki i techniki wojskowej.
Formuła warsztatów opierać  się będzie na interakcji uczestników z prowadzącym i ich aktywnym zaangażowaniu  w przebieg zajęć  – prowadzący ubrany w strój z odpowiedniej epoki zaprezentuje militaria, stroje, eksponaty z kolejnych epok historycznych, przedstawiając  historie broni, ekwipunku, sposobu walki w   nawiązaniu do konkretnej bitwy. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć  na pytania na temat przydatności i zastosowania danego przedmiotu, próbując odczytać jego kontekst historyczny.
Na prowadzonych warsztatach jako eksponaty edukacyjne posłużą broń biała i repliki broni palnej, miecz samurajski, miecz wikingów, broń miotająca – łuk proca oraz ekwipunek i mundury z całego świata.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne), uczestnicy indywidualni
Liczba uczestników: 20
Czas trwania: 1 godz.
Kalendarz zajęć: zajęcia całoroczne, terminy ustalane indywidualnie