There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/02.13-struktura

STRUKTURA TRWANIA / RZEŹBA

13 lutego 2015 - 15 kwietnia 2015

Kasztel w Szymbarku - Oficyna dworska

STRUKTURA TRWANIA - Agnieszka Jankowska / Krystyna Gawron / Wojciech Mendzelewski

AGNIESZKA JANKOWSKA
Urodzona w 1968 r. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1994 r. Doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2004 r. Od 1998 r. pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie na stanowisku adiunkta Wydziału Sztuki w Zakładzie Rzeźby prof. Marii Siuty-Góreckiej. W dorobku artystycznym ma 10 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Laureatka Nagrody Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w konkursie malarstwa i rzeźby, "Autograf 2005” Lublin. Tworzy niezwykłe obiekty przestrzenne, wykonane z materii roślinnej i jedwabiu oraz technice quillingu z papieru i jedwabiu.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z cyklu ,,Tellus Mater", ,,Plasmodium", oraz obrazy z cyklu Recycling ,,Illud Tempus".

KRYSTYNA GAWRON
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem, zrealizowany w pracowni rzeźby prof. Józefa Sękowskiego oraz w pracowni ceramiki prowadzonej przez prof. Czesława Dźwigaja w 1996 r. W 2004 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie rzeźby. Pracuje w Zakładzie Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się działalnością artystyczną i projektową w dziedzinie rzeźby, projektowania przestrzeni oraz ceramiki. Uczestniczy w projektach promujących działania rzeźbiarskie wśród młodzieży. Prace rzeźbiarskie prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i poza granicami, oraz na wystawach indywidualnych w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie, Krakowie, Sandomierzu.

WOJCIECH MENDZELEWSKI
Urodzony w 1969 r. w Lublinie. Absolwent IWA UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1994 r. Doktorat na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2007 r. Od 1997 r. pracownik dydaktyczny w Zakładzie Rzeźby Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W latach 2009-2012 adiunkt w Zakładzie Rzeźby i Ceramiki prof. Adama Myjaka na WA UMCS w Lublinie. Obecnie adiunkt w Zakładzie Rzeźby i Technik Szklarskich dr hab. Ireneusza Wydrzyńskiego. W latach 2006-2007 asystent na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od maja 2010 roku Prezes ZPAP Okręgu Lubelskiego. Nagroda Dziekana WA UMCS za szczególne osiągnięcia zawodowe w 2009 r. W dorobku artystycznym 16 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu pokazach zbiorowych. Laureat wielu konkursów rzeźbiarskich, między innymi: Wyróżnienie w Konkursie na Rzeźbę o Tematyce Muzycznej, Lublin 1997 r. Laureat Konkursu na Pomnik Romana Dmowskiego w Warszawie wraz z jego realizacją, Warszawa 2005 r., III nagroda „Autograf 2005” konkurs malarstwa i rzeźby, Lublin 2005 r., Wyróżnienie „Autograf 2008” konkurs malarstwa i rzeźby, Lublin 2008 r., Wyróżnienie IX Międzynarodowy Salon Sztuki „Homoquadratus Ostroviensis” Ostrowiec Świętokrzyski 2008 r., Wyróżnienie ”Salon Wielkopolski 2010”. Zwycięzca konkursów na realizację rzeźb plenerowych, Ogólnopolskiego konkursu na wykonanie pięciu rzeźb „Żaczków” dla miasta Inowrocław 2011 r., Ogólnopolski konkursu na wykonanie fontanny dla miasta Józefowa 2012 r., Ogólnopolski konkursu na wykonanie rzeźby „Ławeczka Puckiego Kapra” 2014 r.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z cyklu ,,Pola niepamięci".

{gallery}galerie/2015/02.13-struktura{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024