There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/02.03-camerata

XXII KURSY MUZYCZNE - KONCERT Olga Anikiej, Roman Hoffmann

Koncerty

03 lutego 2015

Olga Anikiej - fortepian

Roman Hoffmann - wiolonczela

Program:
Dymitr Schostakovitch — Sonata na wiolonczelę i fortepian op. 40
1. Allegro non troppo
2. Allegro
3. Largo
4. Allegro

Sergei Rachmaninov — Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op. 19
1. Lento. Allegro moderato
2. Allegro scherzando
3. Andante
4. Allegro mosso

Olga Anikiej
Urodziła się w 1974 r. w Sewastopolu. Edukację muzyczną otrzymała w Państwowej Szkole Muzycznej I st. oraz Liceum Muzycznym w Grodnie. W 1991 r. zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Pianistycznym im. S. Prokofiewa w Mińsku. W 1998 r. ukończyła z wyróżnieniem AMFC w Warszawie Filię w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza. Jako dyplomantka wystąpiła z Orkiestrą symfoniczną Filharmonii Białostockiej wykonując I cz. III koncertu fortepianowego d-moll op. 30 S. Rachmaninowa. W tym samym roku wzięła udział w XI Międzynarodowym Turnieju Pianistycznym w Antoninie. Po studiach została zatrudniona na stanowisko wykładowcy, współpracując z klasą wiolonczeli prof. A. Zielińskiego oraz kontrabasu prof. L. Sokołowskiego. W 1999 r. uczestniczyła w Żywym Wydaniu Wszystkich Dzieł Fryderyka Chopina (Warszawa, Białystok). Swoje umiejętności doskonaliła na pianistycznych kursach mistrzowskich w Dusznikach-Zdroju u prof. Tatiany Szebanowej, w Konserwatorium Muzycznym im. P. Czajkowskiego w Moskwie u prof. S. Dorienskiego, w Akademii Muzycznej w Mińsku u prof. W. Szackiego, w Toronto u prof. N. Tiomkin. Brała czynny udział w wielu ogólnopolskich seminariach prowadzonych przez następujących profesorów: J. Rose'a, W. Mierżanowa, Lee Kum Singa, J. Marchwińskiego, M. O'Rourke'a, W. Obidowicza, T. Herbuta, A. Wodnickiego i in. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową. Posiada szeroki i różnorodny repertuar w dziedzinie kameralistyki, obejmujący dzieła pochodzące z różnych okresów stylistycznych. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Sławek A. Wróblewski, Tomasz Tokarczyk, Joanna Nowicka. Jako kameralistka koncertowała m.in. z muzykami Opery i Filharmonii Podlaskiej, z zespołem Ars Iuvenum, z członkami kwartetu Camerata i kwartetu im. A. Tansmana. Występowała również w duecie fortepianowym z M. Wolanin, wykonując Karnawał zwierząt C. Saint-Saensa z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. Olga Anikiej nagrywała dla Radia Białystok i Radia Lublin. W latach 2005-2007 współpracowała z Operą i Filharmonią Podlaską wykonując partię fortepianu w programach symfonicznych. Jako akompaniator wielokrotnie towarzyszyła studentom na ogólnopolskich konkursach (Poznań, Łódź, Dąbrowa Górnicza) zdobywając wyróżnienie za akompaniament.
W lutym 2014 r. wystąpiła na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wykonując II Koncert fortepianowy Wojciecha Kilara z towarzyszeniem Orkiestry symfonicznej UMFC w Białymstoku (Prawykonanie w Białymstoku).
W lipcu 2012 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w rodzimej uczelni.

Roman Hoffmann
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie
prof. Andrzeja Orkisza. Studia kontynuował w Hochschule für Musik w Köln i Detmold oraz w Hans Eisler Hochschule für Musik w Berlinie. Brał udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Prof. Ivana Monigettiego, Milosa Sadlo, Michaela Flaksmana i Fiodora Drużynina. Od 1984 r. jest członkiem Kwartetu Camerata.
Roman Hoffmann jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 — I nagroda). Występował w znanych ośrodkach muzycznych Europy, USA i Japonii. Działalność Romana Hoffmanna została uhonorowana w 1991 roku przyznaniem nagrody im. St. Wyspiańskiego, a w 1995 był nominowany do nagród „Paszport Polityki” oraz „Fryderyk 95” (za nagranie kwartetów Schuberta) i „Fryderyk 97” (za płytę z muzyką Smetany i Dworzaka), a w roku 1999 zdobył to trofeum w kategorii muzyki kameralnej za płytę „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego. W 2009 roku otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Poza koncertami i nagraniami, Roman Hoffmann zajmuje się również pracą pedagogiczną: prowadzi
zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach, jest adiunktem Uniwersytetu Muzycznego
Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. W roku 2013 otrzymał tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej.

{gallery}galerie/2015/02.03-camerata{/gallery}

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.