There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/02.02-camerata

XXII KURSY MUZYCZNE - KONCERT Halina i Włodzimierz Promińscy

Koncerty

02 lutego 2015

Koncert na skrzypce i fortepian

Halina Promińska- fortepian
Włodzimierz Promiński- skrzypce

Program:
Ludwig van Beethoven Romans F-dur op. 50
Ludwig van Beethoven Sonata c-moll op. 30 nr 2
1. Allegro con brio
2. Adagio cantabile
3. Scherzo. Allegro
4. Finale. Allegro
Cécil Chaminade / Fritz Kreisler Serenada hiszpańska Op.150
Enrique Granados / Fritz Kreisler Taniec hiszpański
Fritz Kreisler Miniaturowy marsz wiedeński

Halina Promińska
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Opolu w klasie fortepianu Celiny Hellerowej, a także studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Bożeny Szymonowicz. Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych, m.in. w Nysie i Weimarze.
Od ponad 30 lat pracuje jako pianistka-akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych im. J. Elsnera w Warszawie. W 2003 roku otrzymała tytuł nauczyciela dyplomowanego. Jako akompaniatorka uczestniczyła w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie w klasie Zenona
Brzewskiego i Zachara Brona. W 1995 roku założyła Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej, które prowadzi nieprzerwanie do chwili obecnej. Zorganizowała w Warszawie Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach, w ramach którego odbyło się 143 koncerty. Od 20 lat organizuje coroczne, zimowe Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Gorlicach przy współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I st., Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. W dowód uznania w 2003roku otrzymała od władz miasta Gorlic symboliczne klucze do bram miasta.

Włodzimierz Promiński
Urodził się w Opolu w 1958 roku. Tam ukończył z wyróżnieniem podstawową i średnią szkołę muzyczną
w klasie skrzypiec Karola Reimana. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie pod
kierunkiem Franciszka Jurysa. Uczelnię tę ukończył w 1983 roku otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in. u Olega Krysy, Zachara Brona, Roberta Mastersa, Vladimira Avramowa. Po ukończeniu studiów w Warszawie, kontynuował naukę w dziedzinie muzyki kameralnej w Hochschule für Musik w Kolonii w klasie prowadzonej przez Amadeus Quartet, potem w Berlinie pod kierunkiem prof. Eberharda Feltza i w Detmold w Hochschule für Musik u prof. Ernsta Mayer-Schierninga. W 1984 roku założył KWARTET
CAMERATA i jest jego I skrzypkiem. Jako kameralista jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 I nagroda) oraz w Portsmouth specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu B. Bartoka.
Występował w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji m.in: Alte Oper Frankfurt, Tokyo Bunka Kaikan Recital Hall, Sibelius Conservatory Great Hall (Helsinki), Bruxelles Great Hall of the Conservatory, Concert Hall of the Radio Luxembourg, Sophia Philharmonic, Great Hall of the Conservatory of Bern, Monachium (the Great Hall of University), Sala Silvestre Revueltas Conjuto Cultural Ollin Yolotztli (Mexico City), Sala Teatru w Ermitażu i Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia Narodowa. Brał udzial w wielu festiwalach międzynarodowych m.in: w Ludwigsburger Schloßfestspiele, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, Kuhmo Chamber Music Festival, Festival de Wallonie, Festival van Flandern, Ost Belgien Festival, Plovdiv International Festival, Bodensee Festival, Warszawska Jesień, Festiwal Mozartowski w Warszawie , Sintra Festival (Portugalia). Za swą działalność otrzymał w 1991 roku Nagrodę Artystyczną Młodych im. St. Wyspiańskiego. Nagrania płytowe dla wytwórni DUX, THOROFON, RICERCAR, KOCH (ponad 20 CD), jakich wraz z Kwartetem Camerata dokonał w Belgii, Niemczech i Polsce przyniosły mu szereg wyróżnień, wśród nich tytuł Płyty Roku 1995 polskiego miesięcznika "Studio" (nagranie kwartetów Schuberta dla firmy DUX), Diapason d'Or (1994) za muzykę kameralną Gillaume Lekeu nagraną w firmie Ricercar, „Sforzando” (miesięcznik "Crescendo"1995), „Fryderyk” (1999), oraz „Pizzicato Supersonic Award" w Luksemburgu (2009) za nagranie Kwartetu Weroniki Ratusińskiej.
W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie pełni funkcję dziekana Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Prowadzi też klasy skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Warszawie oraz w ramach kursów mistrzowskich w Gorlicach, Głuchołazach i Pułtusku. Jest pełnomocnikiem ds. koncertowych rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz założycielem i prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej.

{gallery}galerie/2015/02.02-camerata{/gallery}

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.