There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/02.01-camerata

XXII KURSY MUZYCZNE - Kwartet Camerata

Koncerty

01 lutego 2015

Kwartet Camerata - koncert inauguracyjny poświęcony pamięci Kazimierza Gnata

Kwartet Camerata
Włodzimierz Promiński — I skrzypce
Andrzej Kordykiewicz — II skrzypce
Piotr Reichert — altówka
Roman Hoffmann — wiolonczela

Program:
Joseph Haydn — Kwartet g-moll op.74 nr 3 „Reiter”
1. Allegro
2. Largo assai
3. Menuetto. Allegretto
4. Finale. Allegro con brio

Ludwig van Beethoven — Kwartet F-dur op. 59 nr 1
1. Allegro
2. Allegretto vivace e sempre scherzando
3. Adagio molto e mesto
4. Theme russe. Allegro

Kwartet Camerata
Jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych, który w czasie swojej 20-letniej działalności zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków.
Występował w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji m.in:
Alte Oper Frankfurt, Tokyo Bunka Kaikan Recital Hall, Sibelius Conservatory Great Hall (Helsinki), Bruxelles Great Hall of the Conservatory, Concert Hall of the Radio Luxembourg,
Sophia Philharmonic, Great Hall of the Conservatory of Bern, Monachium (the Great Hall of University), Sala Silvestre Revueltas Conjuto Cultural Ollin Yolotztli (Mexico City).
Brał udzial w wielu festiwalach międzynarodowych m.in: w Ludwigsburger Schloßfestspiele, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, Kuhmo Chamber Music Festival, Festival de Wallonie, Festival van Flandern, Ost Belgien Festival, Plovdiv International Festival, Bodensee Festival, Warszawska Jesień, Festiwal Mozartowski w Warszawie , Sintra Festival (Portugalia).
Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych (Paryż – I nagroda,
Tokyo – III nagroda, Monachium – III nagroda oraz w Portsmouth specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu B. Bartoka.
Kwartet Camerata nagrał 19 płyt dla takich wytwórni jak DUX, Koch International, Ricercar, Thorofon. Były one wielokrotnie wyróżniane i nagradzane - "Diapason d’Or" (magazyn Diapason nr 410 - 1994 r) i "Sforzando" (miesięcznik Crescendo nr 14 - 1995r).
Płyta KWARTETU CAMERATA z muzyką Schuberta, nagrana przez firmę DUX została ogłoszona przez miesięcznik płytowy Studio "Płytą Roku 1995", a płyta firmy Ricercar, zawierająca kwartety Moniuszki i Dobrzyńskiego była nominowana do tej nagrody w 1997 roku.
Działalność Kwartetu Camerata została uhonorowana w 1991 roku przyznaniem nagrody im. St.Wyspiańskiego. Zespół był pięciokrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk" (za nagrania kwartetów Schuberta, Dworzaka, Smetany, Szymanowskiego), a w roku 1999 zdobył to trofeum w kategorii muzyki kameralnej za płytę "Cztery Pory Roku" Antonio Vivaldiego.
Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 15 lat zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach.
W dowód uznania otrzymał od władz miasta Gorlic symboliczne klucze do bram miasta i Mosty Starosty, a w 2004 r. otrzymał z rąk Ministra Kultury odznaczenie „Zasłużony działacz kultury”.

{gallery}galerie/2015/02.01-camerata{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.