There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/08.16-dozynki_2

Zbiory Kultury - Inscenizacja Dożynek Ziemiańskich

Imprezy

16 sierpnia 2015

Skansen w Szymbarku i Kasztel

Zapraszamy do skansenu i Kasztelu w Szymbarku

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku oraz Kasztel w Szymbarku zapraszają w dniu 16.08.2015 r. (niedziela) na wydarzenie pt. „Zbiory kultury”

Projekt Zbiory Kultury organizowany jest w ramach programu DIY. Tryb warunkowy, realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury

Od godziny 14.00 do 16.00 zapraszamy do skansenu w Szymbarku na grę terenową - warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży połączone z poznawaniem zwyczajów i tradycji Pogórzan i Łemków (nauka kroków tanecznych i przyśpiewek, wykonywanie ozdób ze słomy, układanie bukietów zielnych, wyrób masła itp.)
O godzinie 16.00 rozpocznie się inscenizacja tradycyjnych dożynek ziemiańskich w scenerii skansenu i kasztelu w Szymbarku pt. "Żniwny wianek"

Atrakcje towarzyszące:

-tradycyjny poczęstunek
-przejażdżka bryczką
- zabawa przy akompaniamencie kapeli

W wydarzeniu biorą udział:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru „BESKIDY” w Dominikowicach
Ośrodek Kultury Gminy Gorlice
Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Persiina”
Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Polanie”
Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki