There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2016/07.29-polwlos

VISIONI/WIZJE POLSKO-WŁOSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI ARTYSTÓW ZE STOWARZYSZENIA FORUM INNOWACYJNOŚCI ODIN

29 lipca 2016 - 24 sierpnia 2016

VISIONI/WIZJE - POLSKO-WŁOSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI ARTYSTÓW ZE STOWARZYSZENIA FORUM INNOWACYJNOŚCI ODIN w Krakowie

Wystawa Visioni/Wizje
prezentuje obrazy, rzeźby i fotografie dwunastu włoskich artystów wybranych z galerii Transvisionismo w Castell’Arquato (w prowincji Piacenza) oraz dwunastu polskich artystów.
[…] Celem międzynarodowego projektu jest zapoznanie publiczności obydwu krajów z dokonaniami współczesnych artystów tworzących poza nurtem sztuki performance i wideoinstalacji. Zaproszeni artyści reprezentują odmienne nurty sztuki współczesnej, posługują się różnymi konwencjami i językami plastycznej wypowiedzi. Inny jest też ich temperament twórczy. Łączy ich jednak przywiązanie do tradycji rozumianej jako punkt odniesienia do własnych rozwiązań i przemyśleń. Przyznają się do czerpania inspiracji z dokonań poprzedników, nie usiłując przekonywać nas za wszelką cenę o swojej wyjątkowości.
W wystawie Visioni weźmie udział 12 artystów włoskich związanych z grupą Transvisionismo i taka sama ilość artystów polskich zaproponowanych przez Galerię Labirynt. W skład grupy polskiej wchodzą również artyści będący przedstawicielami środowisk twórczych miast, w których prezentowana będzie wystawa w Polsce.
Oprócz artystów krakowskich: prof. Teresy Żebrowskiej, Moniki Kusak-Leśniak, Renaty Rychlik czy Macieja Gryglaszewskiego i współpracujących z Galerią Labirynt Agnieszki Gamzy i Piotra Worońca wezmą w niej udział artyści związani z Kielcami – prof. Małgorzata Bielecka i dr Teresa Ślusarek. Częstochowę reprezentuje ukrywająca się pod nazwą Monstfur grupa artystów street art, Zakopane Anna Schumacher i fotografik Zbigniew Ładygin, a Opole prof. Edward Syty. […]

Wystawa czynna od 29 lipca do 24 sierpnia br.

{gallery}galerie/2016/07.29-polwlos{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.