There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2016/09.23-szymbart

POPLENEROWA WYSTAWA PRAC PEDAGOGÓW WYŻSZYCH UCZELNI ARTYSTYCZNYCH „SzymbART 2015”

23 września 2016 - 26 października 2016

Wystawa jest artystycznym podsumowaniem pierwszej, zeszłorocznej edycji Sympozjum Artystycznego „SzymbART 2015”, połączonej z dyskusją panelową pod hasłem: Czy sztuki można nauczyć?

Sympozjum odbyło się w lipcu 2015 roku, w Ośrodku Konferencyjno -Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku”, a zorganizowane zostało przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno artyści, historycy oraz teoretycy sztuki, jak również pedagodzy średnich i wyższych uczelni artystycznych: prof. Krzysztof Tomalski - Wydział Grafiki ASP Kraków, dr hab. Józef Jerzy Kierski – Wydział Sztuki, prof. UR Rzeszów, dr hab. Łukasz Konieczko - prof. ASP Kraków, dr Szymon Wojtanowski - ASP Kraków, dr Marcin Hajewski - ASP Katowice, dr Beata Lewińska - dyrektor Liceum Plastycznego w Warszawie, mgr Wojciech Sokólski - dyrektor Liceum Plastycznego w Supraślu, dr Joanna Adamowska – nauczyciel w Liceum Plastycznym we Wrocławiu, dr hab. Marlena Makiel - prof. nadzwyczajny, Wydział Sztuki UR, dr hab. Antoni Nikiel – prof. nadzwyczajny, Wydział Sztuki UR, dr hab. Marek A. Olszyński - prof. nadzwyczajny, Wydział Sztuki UR, dr hab. Marek Pokrywka - prof. nadzwyczajny, Wydział Sztuki UR dr hab. Jan Franciszek Ferenc - profesor na Wydziale Artystycznym UMCS Lublin, dr. Magdalena Uchman - Wydział Sztuki UR, dr hab. Artur Mordka - prof. nadzwyczajny, Instytut Filozofii UR, dr Włodzimierz Zięba - Instytut Filozofii UR, mgr Agnieszka Koryl - Instytut Filozofii UR, mgr Kamila Bednarska - Wydział Sztuki UR, mgr Piotr Woroniec - Wydziału Sztuki UR, mgr filozofii Paweł Nowicki, dr Agnieszka Iskra – Paczkowska, Instytut Filozofii UR Rzeszów.

Podczas szymbarskiego sympozjum, oprócz poruszanych zagadnień dydaktycznych i pedagogicznych, dyskutowany był też problem kondycji artysty we współczesnym świecie – jego coraz mniejszego znaczenia w społeczeństwie odrzucającym wartości humanistyczne. Ostatecznym podsumowaniem zeszłorocznego projektu jest publikacja katalogu zawierającego materiały z dyskusji panelowej oraz prace artystyczne jego uczestników, który towarzyszy aktualnej wystawie.

Uczestnicy wystawy:

Krzysztof Tomalski - ASP Kraków,
Józef Jerzy Kierski – Wydział Sztuki UR,
Łukasz Konieczko - ASP Kraków,
Szymon Wojtanowski - ASP Kraków,
Marlena Makiel-Hędrzak - Wydział Sztuki UR,
Antoni Nikiel - Wydział Sztuki UR,
Marek A. Olszyński - Wydział Sztuki UR,
Marek Pokrywka - Wydział Sztuki UR,
Jan Franciszek Ferenc - Wydział Artystyczny UMCS Lublin,
Magdalena Uchman - Wydział Sztuki UR,
Kamila Bednarska - Wydział Sztuki UR ,
mgr Piotr Woroniec - Wydział Sztuki UR

Wystawa czynna od 23 września do 26 października

{gallery}galerie/2016/09.23-szymbart{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

26 kwietnia 2024 - 16 czerwca 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.