<< Cofnij

„DZIEDZICTWO NEMANJIĆÓW” / WYSTAWA FOTOGRAFII ALICJI PRZYBYSZOWSKIEJ

Wystawy

31 marca 2017 18:00 - 26 kwietnia 2017

Kasztel w Szymbarku

„DZIEDZICTWO NEMANJIĆÓW” / WYSTAWA FOTOGRAFII ALICJI PRZYBYSZOWSKIEJ
Ekspozycja czynna od 31 marca do 26 kwietnia

ALICJA PRZYBYSZOWSKA
- artysta fotografik – członek rzeczywisty Fotoklubu RP oraz Fèderation Internationale de I`Art Photographique, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, podróżniczka oraz przewodnik beskidzki. Laureatka nagrody „Srebrne Jabłko Sądeckie – za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii. Wiceprezes Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Fotografią pasjonuje się od 24 lat, kiedy to swoją przygodę z uwiecznianiem obrazu rozpoczęła wykonując pierwsze zdjęcia aparatem „Zenit TTL”. Zaczynała jak większość z nas: od zdjęć rodzinnych. Obecnie fotografuje głównie krajobraz, architekturę oraz tworzy fotoreportaż społeczny. Pasja podróżowania pozwala odkrywać coraz to nowsze tematy i kolory, które są tak różnorodne na poszczególnych szerokościach geograficznych.
Prace są materialnym urealnianiem pomysłów, umiejętności, w których wyrażam uczucia i własne widzenie świata.
Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej prace obejrzeć można było m. in. w: Serbii, Słowacji, Niemczech, oraz całej Polsce.
Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana, do najważniejszych należą:
I miejsce w konkursie „Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce” (2009r.) organizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.
I miejsce w konkursie „Skarby Małopolski 2011r. – Drewniana architektura uzdrowisk ”, organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Nagroda „Prostir Photo Diplom” w międzynarodowym konkursie 3. Bardaf International Exhibition pod patronatem FIAP w Bardejowie (Słowacja 2014r.),
Wyróżnienie „HM FIAP” za fotografię „Play on snow” w międzynarodowym konkursie 4th Vantaa Photoclub International Salon „Obsession of Light” pod patronatem FIAP – Finlandia (2015r.)
Wyróżnienie „HM FIAP” za pracę „Kazba Ait Benhaddou 2” oraz wyróżnienie Bardaf HM za pracę „Race 3” w międzynarodowym konkursie 5. Bardaf International Exhibition pod patronatem FIAP w Bardejowie (Słowacja 2016r.),
I miejsce w XXV Biennale Fotografii „Zabytki świata” – Zamość 2016r. za fotografią „Emptiness” organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.
Nagrodę FIAP Blue Ribbon za pracę „Kazba Ait Benhaddou 2” w międzynarodowym konkursie Around the World International Salon (Armenia 2017r.).
Brązowy Medal FIAP w międzynarodowym konkursie 1st International Salon Of Photography "BOKA BAY 2017" (Czarnogóra) w kategorii Foto Travel za fotografię "Kazba Ait Benhaddou".
Organizator i kurator konkursów fotograficznych:
„Detal architektoniczny Historycznego „Państwa Muszyńskiego”,
„Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Stary Sącz - kreatywnie ”
„Na skrzyżowaniu kultur w Dolinie Popradu”
Swoją fotografią i zaangażowaniem wspiera akcje charytatywne takie jak: akcja „Ratujmy krynickie nekropolie” w dniu 1 listopada 2016r., projekt „Dar serca” dla sądeckiego hospicjum - przekazując swoje prace jako element wystroju pomieszczeń grudzień 2016r.

Na wystawie autorka prezentować będzie zdjęcia wykonane przez nią podczas pobytów w Serbii – kraju, którego kultura i historia jest stosunkowo mało u nas znana. Na zdjęciach będzie można zobaczyć zabytki architektury z okresu panowania Nemanjićów – dynastii panującej w Serbii i jej terytoriach zależnych w wiekach średnich. Wystawa zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Ekspozycja czynna od 31 marca do 26 kwietnia

Informacje

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku"

Godziny otwarcia

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne
wtorek - piątek od 9:00 - 17:00
soboty i niedziele od 9:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek: nieczynne
wtorek - niedziela od 9:00 - 16:00

Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem.
WSTĘP WOLNY

Dane kontaktowe

38-311 Szymbark
tel.: 18 351-31-14
e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com


Do góry