There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2017/06.03-kuc

«Pieśni mojej matki Julii» - Igor Kucer / KONCERT

Koncerty

03 czerwca 2017 -

«Pieśni mojej matki Julii» to niezwykły projekt, którego punktem wyjścia są autentyczne nagrania matki Andiego Warhola, Julii Warchoły (z domu Zawadzkiej).
Za namową syna Andiego, pani Warchołowa, w 50. latach ubiegłego wieku, nagrała w Pittsburghu płytę z rusińskimi/łemkowskimi ludowymi piosenkami. Kopie płyty wysyłała potem w prezencie do swoich najbliższych na Preszowską Ruś.

W zamyśle twórców projektu było nadanie starym piosenkom drugiеgo życia - opracować je na nowo i w interpretacji śpiewaka operowego Igora Kucera, przy akompaniamencie jazzowego bandu Emotion Group, zaprezentować je szerokiej publice. W 2015 roku rusnackie, ludowe piosenki, które Julia śpiewała małemu Andiemu, we współczesnych aranżacjach zostały zarejestrowane na płycie CD. Od tego czasu Igor Kucer z Emotion Group koncertują z tym repertuarem po całej Słowacji, USA. Pierwszy raz «Pieśni mojej matki Julii» zostaną wykonane w Polsce.

Igor Kucer - profesjonalny muzyk, śpiewak operowy, skrzypek, absolwent Konserwatorium w Koszycach i Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Był członkiem Kameranej Orkiestry Młodych Solistów w Bratysławie. Ukończył Ukraińską Narodową Muzyczną Akademię im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Występuje na deskach znakomitych teatrów i oper państw południowo-wschodniej Europy, są to m. in. Teatr Narodowy w Brnie, Opera Narodowa w Pradze czy Państwowy Teatr w Koszycach. Współpracuje z wieloma orkiestrami, np. z orkiestrą Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Wielką Orkiestrą Radia i Telewizji Moskwy, orkiestrą Koszyckiej Filharmonii, Pilzneńskiej Filharmonii, Kameralną Orkiestrą Virtuosi di Praga czy orkiestrą Państwowej Opery w Budapeszcie. Koncertuje po całym świecie. Występował m.in. w Meksyku, Japonii, Hiszpanii, Anglii, Niemczech, we Włoszech, w Rosji i oczywiście po całej Słowacji, Czechach i Ukrainie.

Organizator: Ruska Bursa
Współorganizator: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

3.06.2017 (sobota) godz. 18:00

zdjęcia: Damian Nowak

{gallery}galerie/2017/06.03-kuc{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

26 kwietnia 2024 - 16 czerwca 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.