<< Cofnij

MUZYKA U PODNÓŻA BESKIDÓW - KONCERT

Koncerty

14 sierpnia 2018 19:00 - 21:00

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach

MUZYKA U PODNÓŻA BESKIDÓW - KONCERT

We wtorek 14 sierpnia o godz. 19.00 w Sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach będzie można posłuchać koncertu kameralnego trzech wybitnych artystów: Marii Machowskiej – skrzypaczki, koncertmistrza Filharmonii Narodowej w Warszawie, urodzonej w Gorlicach pianistki Marioli Cieniawy, która karierę solistyczną u boku znamienitych muzyków łączy z działalnością pedagogiczną w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Jacka Muzyka – pierwszego waltornisty Buffalo Philharmonic Orchestra w USA, solisty pojawiającego się często na scenach sal koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej.  Koncert ten to nie tylko uczta dla melomanów, ceniących sobie kompozycje Johannesa Brahmsa, Karola Szymanowskiego czy Fryderyka Chopina, ale także zapowiedź wydarzenia artystycznego mającego się odbyć w przyszłym roku : Festiwalu i Mistrzowskich Kursów Muzycznych w Gorlicach | Muzyka u podnóża Beskidów. Przyszłoroczny Festiwal ma skupiać młodych muzyków, którzy  w tym urokliwie położonym u stóp Beskidu Niskiego mieście będą kształcić swoje umiejętności instrumentalno -sceniczne pod okiem uznanych artystów.  Planowane są także koncerty w innych miejscowościach regionu gorlickiego.

Tegoroczny koncert jest organizowany dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Wstęp wolny.  Wejściówki można znaleźć w punktach informacji turystycznej MSiT w Gorlicach oraz w Starym  i Nowym Sączu, a także w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Pula wejściówek będzie także udostępniona przed samym koncertem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Organizator STOWARZYSZENIE KLUB GORLICZN
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Małopolskiego
Patrnerzy wydarzenia; Urząd Miejski w  Gorlicach , Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Do góry