There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/08 sierpień/2018.08.14KONCERT_szkola_muzyczna_Muzyka_u_podnoza_Beskidow

MUZYKA U PODNÓŻA BESKIDÓW - KONCERT

Koncerty

14 sierpnia 2018 -

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach

We wtorek 14 sierpnia o godz. 19.00 w Sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach będzie można posłuchać koncertu kameralnego trzech wybitnych artystów: Marii Machowskiej – skrzypaczki, koncertmistrza Filharmonii Narodowej w Warszawie, urodzonej w Gorlicach pianistki Marioli Cieniawy, która karierę solistyczną u boku znamienitych muzyków łączy z działalnością pedagogiczną w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Jacka Muzyka – pierwszego waltornisty Buffalo Philharmonic Orchestra w USA, solisty pojawiającego się często na scenach sal koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej.  Koncert ten to nie tylko uczta dla melomanów, ceniących sobie kompozycje Johannesa Brahmsa, Karola Szymanowskiego czy Fryderyka Chopina, ale także zapowiedź wydarzenia artystycznego mającego się odbyć w przyszłym roku : Festiwalu i Mistrzowskich Kursów Muzycznych w Gorlicach | Muzyka u podnóża Beskidów. Przyszłoroczny Festiwal ma skupiać młodych muzyków, którzy  w tym urokliwie położonym u stóp Beskidu Niskiego mieście będą kształcić swoje umiejętności instrumentalno -sceniczne pod okiem uznanych artystów.  Planowane są także koncerty w innych miejscowościach regionu gorlickiego.

Tegoroczny koncert jest organizowany dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Wstęp wolny.  Wejściówki można znaleźć w punktach informacji turystycznej MSiT w Gorlicach oraz w Starym  i Nowym Sączu, a także w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Pula wejściówek będzie także udostępniona przed samym koncertem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Organizator STOWARZYSZENIE KLUB GORLICZN
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Małopolskiego
Patrnerzy wydarzenia; Urząd Miejski w  Gorlicach , Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach{gallery}galerie/2018/08 sierpień/2018.08.14KONCERT_szkola_muzyczna_Muzyka_u_podnoza_Beskidow{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024