"OGRÓD PAMIĘCI" WOJCIECH KUBICKI / FOTOGRAFIA

08 lutego 2019 18:00 - 05 marca 2019

"OGRÓD PAMIĘCI" WOJCIECH KUBICKI / FOTOGRAFIA
Wojciech Kubicki - urodzony w 1982 r. w Brzozowie, absolwent PPSAKiB w Krośnie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie pracuje jako nauczyciel przedmiotów fotograficznych. Mocno związany z Bieszczadami, które stały się główną inspiracją w jego fotografii. W swoich pracach poszukuje nowych sposobów interpretacji przestrzeni, ludzi i zdarzeń.

"Ogród pamięci" to cykl 10-ciu czarno-białych dyptyków powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Prace te stają się pomostem między emocjami fotografa a przestrzenią, która z pozoru jest zwykłym nadrzecznym krajobrazem. Miejsca na fotografiach kryją w sobie tajemnicze przedmioty i tragiczną historię. Zestawienie zdjęcia pejzażu i przedmiotu stanowić powinno punkt wyjścia do interpretacji tych fotografii. W tak specyficznym ułożeniu dyptyków najistotniejszą rolę odgrywa dialog fotografa i odbiorcy, emocje wyznaczające kierunek przekraczania siebie, schematów, oczywistych kontekstów, rozliczania doświadczeń, sytuacji, miejsc oraz przedmiotów. Tajemnica ukryta w lesie widzianym z brzegu rzeki San porównana z „niedopowiedzianą” historią przedmiotu staje się emocjonalnym widowiskiem kontekstów, wspomnień, przeżyć. Wybór pory dnia do fotografowania natury nie był przypadkowy – po zachodzie słońca. Fotografie przyrody w takich szczególnych warunkach, bez wiatru, koloru, światłocienia, zestawienie jej z przedmiotem, który sam w sobie jest historią i przeżyciem, stają się opowieścią o brzegu pewniej rzeki, gdzie po zachodzie słońca tworzy się magiczne lustro własnych niepokojów.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł