There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2019/02 luty/2019.02.08kasztel_Wojciech_Kubicki

"OGRÓD PAMIĘCI" WOJCIECH KUBICKI / FOTOGRAFIA

08 lutego 2019 - 05 marca 2019

{gallery}galerie/2019/02 luty/2019.02.08kasztel_Wojciech_Kubicki{/gallery}Wojciech Kubicki - urodzony w 1982 r. w Brzozowie, absolwent PPSAKiB w Krośnie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie pracuje jako nauczyciel przedmiotów fotograficznych. Mocno związany z Bieszczadami, które stały się główną inspiracją w jego fotografii. W swoich pracach poszukuje nowych sposobów interpretacji przestrzeni, ludzi i zdarzeń.

"Ogród pamięci" to cykl 10-ciu czarno-białych dyptyków powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Prace te stają się pomostem między emocjami fotografa a przestrzenią, która z pozoru jest zwykłym nadrzecznym krajobrazem. Miejsca na fotografiach kryją w sobie tajemnicze przedmioty i tragiczną historię. Zestawienie zdjęcia pejzażu i przedmiotu stanowić powinno punkt wyjścia do interpretacji tych fotografii. W tak specyficznym ułożeniu dyptyków najistotniejszą rolę odgrywa dialog fotografa i odbiorcy, emocje wyznaczające kierunek przekraczania siebie, schematów, oczywistych kontekstów, rozliczania doświadczeń, sytuacji, miejsc oraz przedmiotów. Tajemnica ukryta w lesie widzianym z brzegu rzeki San porównana z „niedopowiedzianą” historią przedmiotu staje się emocjonalnym widowiskiem kontekstów, wspomnień, przeżyć. Wybór pory dnia do fotografowania natury nie był przypadkowy – po zachodzie słońca. Fotografie przyrody w takich szczególnych warunkach, bez wiatru, koloru, światłocienia, zestawienie jej z przedmiotem, który sam w sobie jest historią i przeżyciem, stają się opowieścią o brzegu pewniej rzeki, gdzie po zachodzie słońca tworzy się magiczne lustro własnych niepokojów.

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł