"OGRÓD PAMIĘCI" WOJCIECH KUBICKI / FOTOGRAFIA

08 lutego 2019 18:00 - 05 marca 2019

"OGRÓD PAMIĘCI" WOJCIECH KUBICKI / FOTOGRAFIA
Wojciech Kubicki - urodzony w 1982 r. w Brzozowie, absolwent PPSAKiB w Krośnie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie pracuje jako nauczyciel przedmiotów fotograficznych. Mocno związany z Bieszczadami, które stały się główną inspiracją w jego fotografii. W swoich pracach poszukuje nowych sposobów interpretacji przestrzeni, ludzi i zdarzeń.

"Ogród pamięci" to cykl 10-ciu czarno-białych dyptyków powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Prace te stają się pomostem między emocjami fotografa a przestrzenią, która z pozoru jest zwykłym nadrzecznym krajobrazem. Miejsca na fotografiach kryją w sobie tajemnicze przedmioty i tragiczną historię. Zestawienie zdjęcia pejzażu i przedmiotu stanowić powinno punkt wyjścia do interpretacji tych fotografii. W tak specyficznym ułożeniu dyptyków najistotniejszą rolę odgrywa dialog fotografa i odbiorcy, emocje wyznaczające kierunek przekraczania siebie, schematów, oczywistych kontekstów, rozliczania doświadczeń, sytuacji, miejsc oraz przedmiotów. Tajemnica ukryta w lesie widzianym z brzegu rzeki San porównana z „niedopowiedzianą” historią przedmiotu staje się emocjonalnym widowiskiem kontekstów, wspomnień, przeżyć. Wybór pory dnia do fotografowania natury nie był przypadkowy – po zachodzie słońca. Fotografie przyrody w takich szczególnych warunkach, bez wiatru, koloru, światłocienia, zestawienie jej z przedmiotem, który sam w sobie jest historią i przeżyciem, stają się opowieścią o brzegu pewniej rzeki, gdzie po zachodzie słońca tworzy się magiczne lustro własnych niepokojów.

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny