"W KRAINIE GEJSZ I SAMURAJÓW - JAPONIA" - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM TOMASZEM PRUCHNICKIM

Wykłady i spotkania

31 maja 2019 17:00

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy 31 maja 2019 roku do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Pruchnickim.

Mieszkańcy japońskich wysp którzy  żyją w kraju nawiedzanym licznymi trzęsieniami ziemi, wykształcili w sobie niespotykane w Europie cechy. Wciąż uśmiechnięci, w tradycyjnych kimonach  i nowoczesnych garniturach pracują po 12 godzin dziennie nie mając czasu na życie prywatne. Dla nich feudalizm nie skończył się w 1945 roku. Spotkacie tu ludzi, dla których drzewa kwitnącej wiśni są miejscem narodowych pielgrzymek. Obok nich przemyka kolej Shinkansen i ruch lewostronny. Współczesna religia pracy obok shinto i buddyzmu stanowią duchowy fundament mieszkańców tego pięknego kraju.

Tomasz Pruchnicki - ( ur. 1960 r.) podróżnik, autor licznych wystaw w kraju i zagranicą . Prowadzi stałą rubrykę w ''Gazecie Krakowskiej'' publikując cotygodniowe felietony na temat historii Gorlic. Odwiedził Japonię, Daleki i Bliski Wschód, Kaukaz, kraje byłego ZSSR, Europę, północną Afrykę, Meksyk, Gwatemalę i Honduras dokumentując obiektywem fotograficznym wydarzenia i kulturę tych krajów. Znawca historii odwiedzanych krajów, ich  kultury, kuchni jak również religii. Chętnie dzieli się swoją wiedzą a zwłaszcza dorobkiem fotograficznym.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.