STRASZNY DWÓR - NOC MUZEÓW 2019

Imprezy

18 maja 2019 18:00

STRASZNY DWÓR - NOC MUZEÓW 2019
W sobotę 18 maja 2019 roku Kasztel w Szymbarku na jedną noc zamieni się w ''straszny dwór'', w którym straszyć będą muzealne ''białe damy'' i ''błędni rycerze''. Impreza organizowana jest przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, jako część małopolskiej ''Nocy Muzeów".

W programie przewidzieliśmy:
- prezentację instalacji multimedialnych (specjalnie na tę ''noc'' urządzonych);
- historyczne przebieranki;
- warsztaty muzealne dla najmłodszych (temat: duchy i strachy);
- poczęstunek ( słodkie i gorzki  );
- seanse kinowe (horrory i historie romantycznych miłości);
- zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie wampirów

Ekspozycja wzbogacona zostanie instalacjami z elementami multimedialnymi, nawiązującymi do historii, legend i klasycznych horrorów.
Najmłodsi skorzystać będą mogli z oferty zapewnionej przez animatorów z Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” - stoisko informacyjno-animacyjne związane z nietoperzami (przebierz się za nietoperza, poznaj czarownicę z Ciężkowic, rozwiąż krzyżówkę) oraz muzeum – warsztaty plastyczne „Renesansowe odloty” (stwórz własnego latającego nietoperza).
Podczas wydarzenia będzie możliwość przebrania się w strój historyczny, mile widziane własne kreacje.
O godzinie 21.00, na ścianie Kasztelu odbędzie się pokaz filmu „Podróż na Księżyc”. To niemy film science fiction stworzony w 1902 przez Georges’a Mélièsa. Powstał na podstawie powieści "Z Ziemi na Księżyc" Jules’a Verne’a oraz "Pierwsi ludzie na księżycu" H.G. Wellsa. Cieszył się ogromnym powodzeniem, był wyświetlany we Francji i USA, a Méliès zdobył dzięki niemu międzynarodową sławę. Po „Podróży na Księżyc”, dla najwytrwalszych projekcja filmu „Gabinet doktora Caligari” z 1920 roku, w reżyserii Roberta Wiene. Jest to jedno z najwcześniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, które wywarło duży wpływ na rozwój kinematografii. „Gabinet doktora Caligari” jest także uznawany za jeden z pierwszych filmów grozy.

Kasztel udostępniony będzie w godzinach 18.00 – 2.00. Wstęp bezpłatny.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł