Adam Myjak / rzeźba i rysunek

26 kwietnia 2018 18:00 - 28 maja 2018 16:00

Adam Myjak / rzeźba i rysunek
Światowej sławy rzeźbiarz prof. Adam Myjak na zaproszenie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zaprezentuje swoją wystawę rzeźby w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.

Profesor z małżonką spotka się z miłośnikami swojej twórczości w dniu 26 kwietnia o godz. 18.00 w Oficynie dworskiej w Szymbarku.

Adam Myjak należy do najwybitniejszych artystów europejskich i jest klasykiem współczesnej sztuki polskiej. W latach 1979- 1983 przebywał na stypendium Lehmbrucka w Duisburgu (Niemcy), gdzie wykładał również rzeźbę na tamtejszym uniwersytecie.

Posiada na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. m.in.: w Galerii Narodowej „Zachęta” (1993 i 2005), Muzeum im W. Lehmbrucka, Duisburg (1981), Muzeum w Bochum (1989), CRP w Orońsku (1993).

Brał udział w kilkuset wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i krajowych wystaw i konkursów. Z wielu realizacji na uwagę zasługuje Kwadryga ma Teatrze Wielkim w Warszawie (wspólnie z Januszem Pastwą), 2002 oraz ostatni pomnik Homo Homini w Kielcach, 2006. Jego prace znajdują się w zbiorach najważniejszych muzeów zagranicznych i w kolekcjach prywatnych.

Jest autorem najbardziej rozpoznawalnej rzeźby- kwadrygi na Teatrze Wielkim w Warszawie. Posiada swoją galerię prac w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Wystawa organizowana we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu i Galerią JATKI w Nowym Targu.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne