FRANTISEK TURCSÁNYI / "MALARSTWO - mój plac zabaw"

22 września 2017 - 18 października 2017

FRANTISEK TURCSÁNYI / "MALARSTWO - mój plac zabaw"
Finisaż wystawy  w oficynie dworskiej 18 października 2017 (piątek), godz. 18:00, podczas "Spotkań na Węgierskim Szlaku". Wstęp wolny

Twórczość Františka Turcsanyiego już dawno przekroczyła granice regionu, swoje dzieła prezentuje poza Słowacją także w Czechach, Polsce i na Węgrzech. Samodzielnie wystawia od 1991 r. Regularnie uczestniczy w europejskich sympozjach i plenerach.
Artysta „(…) stworzył swój dojrzały malarski styl, którym wyróżnia się spośród twórczości innych autorów. Często swoich dzieł nie uważa za definitywnie zakończone. Nieustannie przy nich pracuje i tylko niektóre – bliskie sercu – odkłada ad acta. Pozostałe dalej żyją, są w drodze, dzieją się i zmieniają pod względem idei i czasu wraz z rozwojem artystycznym ich autora.”(dr. Edita Vološčuková).

Wystawa czynna od 22 września do 18 października.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne