There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2016/10.20-jesien

KONCERT - CHRISTIAN DANOWICZ /SKRZYPCE, ANNA RUTKOWSKA – SCHOCK/ FORTEPIAN

Koncerty

20 października 2016

X GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA
KONCERT - CHRISTIAN DANOWICZ /SKRZYPCE, ANNA RUTKOWSKA – SCHOCK/ FORTEPIAN
20.10 (czwartek),godz. 19.00, wstęp wolny

Program: M. Ugarte - Sonata na skrzypce i fortepian, A. Ginastera - Pampeana nr2, K. Szymanowski - Żródło Aretuzy, H. Wieniawski - Pieśń Polska, Walc- Scherzo, Fantazja faustowska.

CHRISTIAN DANOWICZ - Ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne w Tuluzie w klasie G. Colliard. W roku 2010 uzyskał dyplom studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie J. i K. Jakowiczów oraz studiów licencjackich w klasie dyrygentury symfoniczno - operowej A. Wita. Obecnie studiuje dyrygenturę w klasie T. Bugaja oraz jest w trakcie studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest laureatem wielu konkursów skrzypcowych i kameralnych. Jako solista, kameralista i dyrygent występuje w USA, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, na Ukrainie, Litwie i w Polsce. Od kilku lat jest koncertmistrzem Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Swoje wykształcenie uzupełnia jako członek Tria Solistów Leopoldinum w klasie G. Pichlera w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego Musique au Leman w Thonon we Francji, gdzie corocznie odbywają się koncerty muzyki symfonicznej i kameralnej.

ANNA RUTKOWSKA - SCHOCK jest laureatką ogólnopolskich konkursów pianistycznych oraz finalistką Europejskiego Konkursu Muzycznego w Darmstadt. W 1997 roku otrzymała stypendium na Boise State University w Idaho (USA), gdzie kształciła się pod kierunkiem francusko-amerykańskiej pianistki- dr Madeleine Forte. W roku 2001 pianistka ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu Prof. Grzegorza Kurzyńskiego. W 2003 roku podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize na Sycylii pianistka otrzymała nagrodę dla najlepszego akompaniatora. Od tego czasu była wielokrotnie zapraszana do współpracy jako stały akompaniator konkursów muzycznych na Sycylii, w Rzymie, Peru, Polsce i na Słowacji.
W 2006 r. otrzymała stypendium na udział w 2-miesięcznej Letniej Akademii Muzyki w Santa Barbara (California, USA). Podczas tego kursu doskonaliła swoje umiejętności w klasie kameralistyki prof. Anne Epperson.
Anna Rutkowska-Schock w roku 2006 otrzymała stopień doktora, zaś w roku 2013 stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki muzycznej. Jako solistka i kameralistka występowała w Polsce, USA (w tym wielokrotnie w nowojorskiej Carnegie Hall), Indonezji, Peru, Niemczech, Włoszech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji i Rosji.

Wpółorganizatorzy:  Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej, Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Miasto Gorlice

{gallery}galerie/2016/10.20-jesien{/gallery}

25 marca 2024 - 02 kwietnia 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.