KONCERT DUO ACCOSPHERE

Koncerty

26 sierpnia 2017 18:00

Kasztel w Szymbarku

KONCERT DUO ACCOSPHERE
Koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „EMANACJE” organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Duo Accosphere
Alena Budznakova, akordeon
Grzegorz Palus, akordeon

w programie:
Johann Sebastian Bach - kocert na dwa klawesyny c-moll BWV 1060
Allegro
Andante
Allegro
Piotr Czajkowski - Suita z baletu "Dziadek do orzechów" op. 71a
Uwertura Miniatura
Marsz
Taniec Wróżki Cukrowej
Trepak
Taniec Arabski
Taniec Chiński
Taniec Pastuszków
Walc Kwiatów
Henryk Wieniawski - Scherzo-Tarantella (solo Alena Budznakova)
Maurycy Moszkowski - Kaprys hiszpański op. 37 (solo Grzegorz Palus)
Jean Pacalet - La chambre du saltimbanque absent
Witold Lutosławski - Wariacje na temat Paganiniego

Alena Budznakova
Zaliczana jest do grona najwybitniejszych reprezentantów słowackiej akordeonistyki. Urodziła się w 1987 roku w Koszycach (Słowacja) gdzie rozpoczynała swoją muzyczną edukację i uzyskała dyplom Konserwatorium (2009). W 2014 roku uzyskała tytuł magistra sztuki w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2012-2014 studiowała równolegle w Konserwatorium Wien Privatuniversitat w Wiedniu (Austria) w kalsie prof. Grzegorza Stopy. Obecnie kontynuuje edukację w klasie tego samego pedagoga w ramach podyplomowych studiów solistycznych Konzertexamen w Hochschule fur Muzik Detmold (Niemcy). Od wczesnych lat muzycznej edukacji bierze udział w kursach i festiwalach muzycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym zdobywając znaczące osiągnięcia.
Prowadzi aktywna działalność koncertową jako solistka i kameralistka w Polsce, na Słowacji a także w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech i na Litwie. Dokonała nagrań dla słowackiego Radia i Telewizji, słowackiego Radia Devin, Polskiego Radia oraz niemieckiego Radia WDR3. Uczestniczy w prawykonaniach współczesnych kompozycji akordeonowych a także interesuje się poszukiwaniami nowego brzmienia akordeonu w transkrypcjach muzyki minionych epok.

Grzegorz Palus
Jesk absolwentem Królewskiego Duńskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze w klasie prof. Geira Draugsvolla (studia Master of Music, 2009-12) oraz Hochschule fur Musik Detmold (Niemcy) - studia Konzertexamen w klasie prof. Grzegorza Stopy. Dyplom studiów magisterskich uzyskał z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie (2011). Jest laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień w ogólnoposkich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Wielokrotnie był honorowany stypendiami Ministra Kultury (2003, 2004, 2005, 2007, 2008), Stypendium Młoda Polska (2006), Stypendium "Sapere Auso" (2008, 2010) oraz Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa (2008). W 2014 rokku jako pierwszy w historii akordeonista zadebiutował w roli solisty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego. Jako solista prowadzi atywna działalność koncertową w kraju i za granicą (Austria, Dania, Niemcy, Słowacja, Włochy, Ukraina, USA). Występował ponadto jako członek zespołów: Orkeistry Modern Symphony Orchestra, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonii Zabrzańskiej oraz Capelli Tarnoviensis Creo.
Od 2016 roku pracuje na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich min. w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie oraz w szkołach muzycznych i innych placówkach w kraju. Dokonał szeregu prawykonań współczesnych solowych i kameralnych kompozycji akordeonowych, a także reguralnie bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i miedzynarodowych konkursów akordeonowych.Informacje

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku"

Godziny otwarcia
maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne


Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem.

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł

dzieci do lat 7 / children under 7 years - wstep wolny /
free entrance

Dane kontaktowe

38-311 Szymbark
tel.: 18 351-31-14
e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com


Do góry