<< Cofnij

MAŁGORZATA MAJERCZYK / MALARSTWO

Wystawy

14 czerwca 2019 18:00 - 10 lipca 2019

Dwór Karwacjanów

MAŁGORZATA MAJERCZYK / MALARSTWO
Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów na wernisaż Małgorzaty Majerczyk, który odbędzie się w dniu 14 czerwca 2019 roku o godz. 18:00.


Malarstwo jest dla mnie formą ekspresji, za pomocą której mogę podzielić się swoimi wewnętrznymi przemyśleniami. Stanowi ono również sposób pokazania  złożoności ludzkiej natury, mało interesuje mnie piękno zewnętrznych form chcę by to było coś nienazwane ,niewysłowione ,interesuje mnie jakaś głęboka ,wewnętrzna, święta esencja. To, czego najgorliwiej szukam w malarstwie to pokusa wcielania się w ciała i dusze mocą jakiejś reinkarnacji ,szukam drogi ,która nie będzie jałowa. Chcę odkryć to, czego przedsmak mam już w swoim wnętrzu jak góralskie dziecko, które usłyszawszy o morzu, pragnie zanurzyć się w fale. Przytoczę tu słowa Einsteina: ‘Najpiękniejszym przeżyciem, jakiego możemy doświadczyć jest przeżycie mistyczne. Zaglądając w głąb rzeczy największych nie tracimy poczucia obcowania z tajemnicą” .Dzisiaj w szerokim obszarze kultury problem braku uwagi na wrażliwość jest mocno widoczny i odczuwalny,  Myślę, że wrażliwość rodzi się z bólu człowieka, dlatego też zatracenie tej cechy mogłoby być rodzajem kalectwa, również intelektualnego. Można by odwołać się w tym miejscu do XVII-wiecznego myśliciela, Blaise Pascala ,który pisał: Ludzie, którzy nawykli sądzić uczuciem, nie pojmują zgoła procesu rozumowania; chcą bowiem od razu ogarnąć rzecz jednym spojrzeniem i nie są przyzwyczajeni do szukania zasad. Drudzy przeciwnie, którzy przyzwyczajeni rozumować na podstawie zasad, nie pojmują zgoła spraw uczucia, szukając w nich zasad i nie umiejąc patrzeć jednym rzutem. 

Na koniec zacytuję jeszcze zdanie z wiersza niemieckiego poety Friedricha Hólderlina:"Znakiem jesteśmy niewytłumaczalnym". ‘

Małgorzata Majerczyk

Małgorzata Majerczyk ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego im. Modrzejewskiej w Zakopanem (1992 )- specjalność Technik Tkactwa Artystycznego. Uczęszczała również do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (1994-1997).Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach - wydział artystyczny. Dyplom licencjacki z wyróżnieniem otrzymała w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna (2010), dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa, prof. Janusza Karbowniczka (2010), a dyplom magisterski w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały (2012). Małgorzata Majerczyk  jest autorką licznych wystaw indywiadualnych, które prezentowane były zarówno w Polsce jak i za granicą, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach krajowych i zagranicznych.


 Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry