Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/muzeum.gorlice.pl/web/muzeum.gorlice.pl/public_html/images/galerie/2018/02 luty/18.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/02 luty/18

Paweł Cukier / malarstwo

16 lutego 2018 - 21 marca 2018

Paweł Cukier - ur. 1988 (Dyplom w pracowni projektowania scenografii filmowej i telewizyjnej profesora Janusza Sosnowskiego na Akadami Sztuk Pięknych w Warszawie).
Niezależny artysta sztuk wizualnych. Efekty jego pracy  prezentowane były m. in na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2015, TR.DOC Warszawa 2016,Yach Film Festiwal Gdańsk 2014, , Berlin Music Video Awards 2014, Telewizji Polskiej sa. 2017 r. Oraz na wystawie zbiorowej MUST SEE See&say 2017 w Warszawie.
Jako scenograf współpracował z Klubem Komediowym oraz innymi instytucjami kultury takimi jak Teatr Studio w Warszawie, teatr Im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Polski W Bielsku Białej.

Więcej informacji: http://pawe149.blogspot.com/

Patrząc na dzieło sztuki, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego cechy formalne, czy opowieść jaką niesie ze sobą, ale również na proces jego tworzenia. Proces życiowy/twórczy człowieka to współistnienie innych mniejszych procesów, takich jak odbieranie wrażeń, czucie, myślenie i ruch. Wszystkie te elementy występują zawsze razem, nigdy osobno, żaden z nich nie jest ważniejszy od drugiego. To spójna całość. Dlatego doskonalenie jakiejkolwiek z tych zdolności wpłynie na pozostałe, a co za tym idzie, na całą osobę, również na to, co ta osoba tworzy. Spośród wspomnianych czterech procesów - ruch, choć wydaje się być on tą najbardziej przyziemną, mechaniczną cechą aktu twórczego, jest jednocześnie najpewniejszym narzędziem wpływania na jakości dzieła. Dzieje się tak, ponieważ o organizacji ciała względem grawitacji wiemy znacznie więcej niż o emocjach, myślach, łatwiej nam zrozumieć zasady ruchu ciała niż jakości innych czynników. Również doświadczanie ruchu jest bardziej dostępne niż wrażliwość, czy wolność myślenia, które z różnych powodów bywają tłumione lub uważane za naruszanie ustalonych reguł społecznych, kulturowych. Każde działanie: słuchanie, widzenie, mówienie - wymaga aktywności mięśniowej, którą zawiaduje układ nerwowy… Kora ruchowa położona jest tuż powyżej struktur zawiadujących procesami asocjacji, a więc myśleniem i uczuciami. Procesy w tkance mózgu rozpraszają się i rozchodzą po sąsiadujących tkankach, dlatego zmiana w korze motorycznej (ruchowej) będzie miała równoległy wpływ na myślenie, uczucia i wrażliwość. Artysta, który pracuje fizycznie (tańczy, biega, rusza się…) w celu zgłębienia i poprawienia jakości własnych zdolności poruszania się, w realny sposób doskonali nie tylko swój warsztat, ale również swą wrażliwość, zdolność komunikacji i procesy myślowe. Paweł Cukier jest właśnie takim artystą, który wykorzystuje wspomniane aspekty aktywności fizycznej, co przejawia się w całej jego twórczości z pogranicza malarstwa, tańca i ruchu.
{gallery}galerie/2018/02 luty/18,02,18-cukier{/gallery}

15 marca 2024 - 13 maja 2024

Zagroda Maziarska

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.