„SENS RENESANSU” - NOWA WYSTAWA STAŁA

30 października 2016 18:00 - 30 listopada 2017 16:00

Wstęp: Wolny
„SENS RENESANSU” - NOWA WYSTAWA STAŁA
Zapraszamy do zwiedzania nowopowstałej ekspozycji!

W roku 2016 Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku” - oddział Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach zrealizował projekt pt. „Sens renesansu” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu stworzona została nowoczesna ścieżka ekspozycyjna z elementami edukacyjnymi. Osią narracji jest epoka renesansu w jej podstawowych aspektach: „człowiek, wiedza, świat”. Utworzona została galeria strojów historycznych i korespondująca z nią galeria reprodukcji XVI-wiecznych portretów, stanowiska multimedialne z interaktywnymi aplikacjami oraz gabinet osobliwości - renesansowa „kunstkamera”.

Podczas uroczystego otwarcia ekspozycji została przedstawiona koncepcja i realizacja projektu, zaprezentowane zostały możliwości aplikacji multimedialnych, odbył się krótki wykład przybliżajacy specyfikę i założenia renesansowej kunstkamery. Wieczór uświetnił występ chóru Cantores Carvatiani. W repertuarze znalazły się utwory polskich i europejskich kompozytorów renesansowych.
Poniżej fotorelacja z otwarcia wystawy, które miało miejsce 30 października 2016 roku

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne