There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/09 wrzesien/30.09.19 Jesień Muzyczna Biecz
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/09 wrzesien/2018.09JESIEN_MUZYCZNA_plakat

XII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

Koncerty

30 września 2018 -

Muzeum Ziemi Bieckiej

30 września w Muzeum Ziemi Bieckiej odbył się koncert w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncert będzie został zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

wykonawcy:   Kwartet Camerata

Włodzimierz Promiński - I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce,
Piotr Reichert - altówka, Rafał Kwiatkowski - wiolonczela

program:

Ignacy Feliks Dobrzyński - Kwartet e-moll op.7
Allegro espressivo e moderato
Scherzo. Allegro vivace ma non troppo presto
Adagio molto espressivo
Presto

Johannes Brahms - Kwartet a - moll op. 51 nr 2
Allegro non troppo
Andante moderato
Quasi Minuetto, moderato
Finale. Allegro non assai

KWARTET CAMERATA   jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych. W czasie 33 lat swojej działalności Kwartet występował w wielu renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 I nagroda), Portsmouth (1998 specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu Beli Bartoka).
Kwartet Camerata nagrał ponad 30 płyt. Jedna z nich, z muzyką F. Schuberta została uznana przez miesięcznik płytowy Studio za płytę roku 1995.
W 2004 roku zostali wyróżnieni przez Ministra Kultury odznaczeniem "Zasłużony działacz kultury", a 2009 – brązowymi medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis”.
W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.
Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 1992 roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. W dowód uznania otrzymał w 2003 roku od władz Gorlic symboliczne klucze do bram miasta, a w 2005 roku doroczną nagrodę Starosty Gorlickiego „Mosty Starosty”.

{gallery}galerie/2018/09 wrzesien/30.09.19 Jesień Muzyczna Biecz{/gallery}

Organizatorzy:

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów,
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Współorganizatorzy:

Bobowa: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
Biecz - Muzeum Ziemi Bieckiej

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego  {gallery}galerie/2018/09 wrzesien/2018.09JESIEN_MUZYCZNA_plakat{/gallery}