Międzynarodowy Polonijny Plener Malarski "Wschód - Zachód" jest przedsięwzięciem artystycznym mającym na celu stworzenie w Polsce form twórczej konfrontacji przedstawicielom środowisk polonijnej kultury plastycznej wywodzącym się z krajów Wschodu i Zachodu Europy. Głównymi założeniami gorlickiego pleneru jest wymiana doświadczeń, zapoznanie się z osiągnięciami kultury polskiej, spotkania z miejscową młodzieżą, integracja rozsianych po świecie artystów plastyków polskiego pochodzenia.

2013

• Międzynarodowy Polonijny Plener Malarski „Wschód-Zachód” Gorlice 2013 (pobierz Regulamin Konkursu)
  • Formularz Zgłoszeniowy (pobierz formularz )

Zobacz uczestników

Dzięki uprzejmości redaktora Radio Kraków pana Jana Stępnia – autora „Pejzaży regionalnych” zamieszczamy na stronie Muzeum plik mp3 z audycją radiową, której bohaterami są uczestnicy Międzynarodowego Polonijnego Pleneru Malarskiego „Wschód-Zachód” Gorlice 2011.

Audycja Pejzaże regionalne

Autor – Jan Stępień, Producent RADIO KRAKÓW S.A. częstotliwość Radia Kraków w Gorlicach 97, 4 FM