There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/10 pazdziernik/2018.10.07wystawa_GORLICZNKI

"Gorliczanki. Równe i Niepodległe"

07 października 2018 - 07 listopada 2018

Gorlicki Rynek

Serdecznie zapraszamy na gorlicki Rynek, na wystawę „Gorliczanki. Równe i Niepodległe”. Wystawa w formie plansz eksponowanych w przestrzeni gorlickiego Rynku, opowiada o kobietach i ich roli w dawnej i współczesnej historii ziemi gorlickiej. Składa się portretów wybranych gorliczanek – przełamujących schematy i udzielających się w różnych sferach życia, zaangażowanych w walkę o równe prawa, działalność społeczną, oświatową, charytatywną, jak również w walkę o niepodległość kraju. Tytuł i treść wystawy nawiązuje do obchodzonej w roku 2018 setnej rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych i rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

{gallery}galerie/2018/10 pazdziernik/2018.10.07wystawa_GORLICZNKI{/gallery}
Projekt dofinansowany został przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

alt

Projekt realizowany jest przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów  w Gorlicach – oddziały: Zagrodę Maziarską w Łosiu i Ośrodek Wystawienniczo-Konferencyjny ”Kasztel w Szymbarku”.