"Gorliczanki. Równe i Niepodległe"

07 października 2018 - 07 listopada 2018

Gorlicki Rynek

Serdecznie zapraszamy na gorlicki Rynek, na wystawę „Gorliczanki. Równe i Niepodległe”. Wystawa w formie plansz eksponowanych w przestrzeni gorlickiego Rynku, opowiada o kobietach i ich roli w dawnej i współczesnej historii ziemi gorlickiej. Składa się portretów wybranych gorliczanek – przełamujących schematy i udzielających się w różnych sferach życia, zaangażowanych w walkę o równe prawa, działalność społeczną, oświatową, charytatywną, jak również w walkę o niepodległość kraju. Tytuł i treść wystawy nawiązuje do obchodzonej w roku 2018 setnej rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych i rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

Projekt dofinansowany został przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

alt

Projekt realizowany jest przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów  w Gorlicach – oddziały: Zagrodę Maziarską w Łosiu i Ośrodek Wystawienniczo-Konferencyjny ”Kasztel w Szymbarku”.

23 sierpnia 2020 - 31 grudnia 2020

Skansen, Kasztel, Zagroda

06 listopada 2020 - 29 listopada 2020

Gorlice, Szymbark, Łosie, Bartne

23 listopada 2020 - 30 listopada 2020

Cerkiew w Bartnem

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required