Wszystkie wydarzenia

"OBRAZY Z LAT 80." - PIOTR WÓJTOWICZ / WYSTAWA MALARSTWA

Wystawy

13 października 2023 - 14 listopada 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa Piotra Wójtowicza w piątek 13 października 2023 r. do oficyny dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku. Wystawa eksponowana będzie do 14 listopada br.

"kwadrat2" - Sylwia Biernacik / malarstwo

Wystawy

13 października 2023 - 14 listopada 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy "Kwadrat2" autorstwa zakopiańskiej artystyki Sylwii Biernacik, 13 paźdzernika 2023 r. o godz. 18.00 do Kasztelu w Szymbarku. Wystawa będzie prezentowana we foyer kasztelu do 14 listopada br.

OGŁOSZENIE

Uncategorized

10 października 2023

Muzeum

Informujemy, że na platformie ezamowienia opublikowane zostało ogłoszenie o zamówieniu na realizację usługi na Opracowanie dokumentacji projektowej na realizację zadania pn. „Modernizacja renesansowego Dworu Karwacjanów w Gorlicach w zakresie przebudowy wewnętrznej istniejącego budynku".

OGŁOSZENIE

Uncategorized

09 października 2023

Muzeum

Informujemy, że na platformie ezamowienia opublikowane zostało ogłoszenie o zamówieniu na realizację usługi na Opracowanie dokumentacji projektowej na realizację zadania pn. „Odnowa i adaptacja do funkcji wystawienniczo-kulturalnych zespołu dworskiego w Szymbarku”.


Edita Vološčuková "FRAGMENTY Z LABORATORIA" (FRAGMENTY Z LABORATORIUM) / wystawa instalacji

Wystawy

06 października 2023 - 07 listopada 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w piątek 6 października o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy instalacji Edity Vološčukovej. Ekspozycja pt."Fragmenty z laboratoria / Fragmenty z laboratorium"  będzie prezentowana do 7 listopada br.


JULIUSZ JONIAK "FORMA I KOLOR" / WYSTAWA MALARSTWA

Wystawy

06 października 2023 - 07 listopada 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w piątek 6 października o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa pn."Forma i kolor" Juliusza Joniaka. Ekspozycja będzie prezentowana do 7 listopada br.


"Weekend Seniora z Kulturą" 29.09-01.10 / Wstęp do wszystkich oddziałów Muzeum za 1,00 zł

Ogłoszenia

29 września 2023 - 01 października 2023

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

W ramach obchodzonego w 2023 r. "Światowego Dnia Seniora" / weekendu seniora, w dniach 29.09 – 01.10 wstęp dla Seniorów do wszystkich Oddziałów Muzeum będzie za 1 zł.

„Dla tych, których już nie ma. Hołd dla Bogdana Konopki” - zmiana terminu zakończenia ekspozycji

Wystawy

25 września 2023 - 03 października 2023

Dwór Karwacjanów

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z powodów technicznych ekspozycja wystawy: „Dla tych, których już nie ma. Hołd dla Bogdana Konopki” została skrócona do dnia 24 września br. Dostępna pozostaje (do 3 października br.) wystawa" Świetlistości. Pejzaże" - Paweł Wyborski / malarstwo W związku z powyższym w kasie Oddziału Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach jest dla Państwa dostępna zniżka na bilet wstępu.

XVII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA - Chopin University Accordion Trio - koncert / GALERIA SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

Koncerty

24 września 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w niedzielę 24 września o godz. 18:00 na koncert w ramach XVII Gorlickiej Jesieni Muzycznej. Wystąpi Chopin University Accordion Trio.


Festiwal Kultury Wrażliwej

24 września 2023 - 04 października 2023

Kasztel w Szymbarku

W Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach przekonani jesteśmy o równym dostępie do kultury. Dlatego nie może nas zabraknąć na Festiwalu Kultury Wrażliwej w Małopolsce. W dniach od 24 września do 4 października 23 instytucje kultury województwa małopolskiego prezentują swoją dostępną ofertę edukacyjno-kulturalną. 3 października o godz. 10:00 w Kasztelu w Szymbarku odbędzie się zwiedzanie z audiodeskrypcją na żywo.   Podczas oprowadzania zapoznamy się z historią samego dworu, zwiedzimy wnętrza i wystawę stałą. Pomocą będą nam służyły tyflografiki budynku i detali architektonicznych oraz eksponaty w tym rekonstrukcje renesansowych strojów. Wydarzenie dedykowane jest osobom z niepełnosprawnością wzroku. Więcej informacji i zapisy na stronie www.kulturawrazliwa.pl/festiwal/

XVII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA - KWARTET CAMERATA - KONCERT / GALERIA SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

Koncerty

23 września 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w sobotę 23 września o godz. 18:00 na koncert w ramach XVII Gorlickiej Jesieni Muzycznej. Wystąpi Kwartet Camerata.


XVII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA - KONCERT "JAK ŚPIEWAĆ TO TYLKO W PODRÓŻY" MARGO PROMIŃSKA (WOKAL) I JAKUB ZACZKOWSKI (FORTEPIAN)

Koncerty

22 września 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w piątek 22 września o godz. 18:00 na koncert w ramach XVII Gorlickiej Jesieni Muzycznej. Wystąpi Margo Promińska (wokal) i Jakub Zaczkowski (fortepian). Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa fotografii pt. "Most" - Cristhiana Teixeira. Udział we wszystkich koncertach w ramach festiwalu jest wolny.

XVII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA - PROGRAM KONCERTÓW

Koncerty

21 września 2023 - 24 września 2023

Gorlice

Program koncertów w Gorlicach:


XVII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA - KONCERT ADAM ZDUNIKOWSKI (TENOR) I ALICJA TARCZYKOWSKA / GALERIA SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

Koncerty

21 września 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w czwartek 21 września o godz. 18:00 na koncert w ramach XVII Gorlickiej Jesieni Muzycznej. Wystąpi Adam Zdunikowski (tenor) i Alicja Tarczykowska (fortepian). Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny.

KONCERT MUZYKI HISZPAŃSKIEJ / Ramon GOMEZ - wiolonczela, Pilar VALERO - fortepian / Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Koncerty

16 września 2023

Dwór Karwacjanów

Zapraszamy serdecznie 16 września 2023 r. o godzinie 18.00 do Dworu Karwacjanów na koncert w wykonaniu hiszpańskich artystów Ramon GOMEZ - wiolonczela, Pilar VALERO - fortepian.Małopolska Nagroda Twórczości i Nagroda „Pamięć i Tożsamość”: Zgłoś kandydatów

Ogłoszenia

12 września 2023 - 26 września 2023

małopolska

Do 26 września br. można zgłaszać kandydatury do nagród Województwa Małopolskiego, związanych z działalnością artystyczną i pamięcią historyczną.


Europejskie Dni Dziedzictwa - wianek, czepiec, chymla, chusta / O czym opowiadają kobiece nakrycia głowy

Warsztaty

09 września 2023

Zagroda Maziarska

Czy to panna czy mężatka? Jakie informacje możemy zakodować w ubiorze?  Na warsztatach dowiecie się jakie nakrycia głowy nosiły na wsi nasze przodkinie. Nauczycie się jak zakładać czepiec, upinać włosy na chymli i wiązać na wiele sposobów ludowe chusty. Zaprojektujemy i  tworzyć będziemy wianki  - ze wstążek i  kwiatów z  bibuły,  na wzór tych, które zakładały panny młode do ślubu.

KONSULTACJE SPOŁECZNE - PROJEKT "Z DUCHEM CZASU"

Uncategorized

04 września 2023 - 18 września 2023

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Zapraszamy do konstultacji społecznych projektu "Z duchem czasu - poprawa infrastruktury kulturalnej i turystycznej w muzeach skansenowskich polsko-słowackiego pogranicza"

Europejskie Dni Dziedzictwa - Kuchnia Pogórzan

Imprezy

03 września 2023

Skansen w Szymbarku

Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku (3 września 2023, godz. 12.00). Degustacja tradycyjnej kuchni Pogórzan. Wydarzeniu towarzyszy wystawa czasowa poświęcona dawnym sprzętom kuchennym.

Konkurs „Ślad tradycji w skansenach małopolskich"

29 sierpnia 2023 - 10 października 2023

Skansen w Szymbarku

Muzeum Okręgowe w Tarnowie wraz z partnerami projektu „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” zapraszają do udziału w konkursie „Ślad tradycji w skansenach małopolskich”. Tematem tegorocznej, drugiej już edycji Konkursu jest „Tradycyjny motyw zwierzęcy w zdobnictwie i sztuce ludowej Małopolski”.Na małopolskim szlaku rzemiosła i rękodzieła - warsztaty, pokazy, targi / Skansen w Szymbarku

Imprezy

27 sierpnia 2023

Skansen w Szymbarku

"Na małopolskim szlaku rzemiosła i rękodzieła " - zapraszamy w niedzielę 27 sierpnia do Skansenu w Szymbarku.


Spotkanie prezentujące efekty projektu „Chiroksero"

Wykłady i spotkania

23 sierpnia 2023

Kasztel w Szymbarku

23 sierpnia na terenie Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku dostępne było stoisko prezentujące efekty projektu „CHIROKSERO".


"DUET FORTEPIANOWY NA 4 RĘCE" Vera LIZZIO i Diana NOCCHIERO / KONCERT W DWORZE KARWACJANÓW

Koncerty

12 sierpnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

  Sobota 12 sierpnia - koncert fortepianowy na 4 ręce w ramach XXXIII edycji "Koncerty letnie w zabytkach" - serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.

VALIZKA / WYSTAWA INSTALACJI ARTYSTYCZNYCH - Ruth Miemczyk, Louise Severyn Kosinska, Monika Wheeler, Sophie Epton Mock / Kasztel w Szymbarku

Wystawy

11 sierpnia 2023 - 12 września 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy instalacji artystycznych pt. "Valizka" autorstwa angielskich artystek: Ruth Miemczyk, Louise Severyn Kosinska, Monika Wheeler, Sophie Epton Mock. 11 sierpnia 2023 (piątek), godz. 18.00 / oficyna dworska przy Kasztelu w Szymbarku. Wystawa prezentowana będzie do 12 września br.


"ŚWIĘTO MAZIARZY ŁOSIAŃSKICH 2023" / ZAGRODA MAZIARSKA W ŁOSIU

Imprezy

05 sierpnia 2023

Zagroda Maziarska

Zapraszamy do Łosia na doroczne "Święto Maziarzy Łosiańskich". Wyjątkowo w tym roku impreza plenerowa odbędzie się w sobotę 5 sierpnia - start godz. 13:00. Współorganizatorzy wydarzenia - Gminny Ośrodek Kultury w Ropie i  "Majsternia Karpat".


MAŁGORZATA STANIELEWICZ "MIASTA I OGRODY" / WYSTAWA LINORYTÓW

Wystawy

04 sierpnia 2023 - 05 września 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Serdecznie zapraszamy w piątek 4 sierpnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy Małgorzaty Stanielewicz. Wystawa linorytów pt. "Miasta i ogrody" będzie prezentowana do 5 września br.


"HUCULSKIE" WYSTAWA RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO Z KOLEKCJI MARKA STANIELEWICZA

Wystawy

04 sierpnia 2023 - 05 września 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Wystawa rzemiosła artystycznego z kolekcji Marka Stanielewicza - serdecznie zapraszamy w piątek 4 sierpnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Wystawa pt."Huculskie" będzie prezentowana do 5 września br.


VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA U ŹRÓDEŁ / PRY DŻEREŁACH / KONCERT W CERKWI W BARTNEM

Koncerty

29 lipca 2023

Cerkiew w Bartnem

Zapraszamy w sobotę 29 lipca o godz. 16:00 do cerkwi greckokatolickiej w Bartnem na koncert w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu "U źródeł / Pry dżerełach".


"W MALOWANEJ SKRZYNI WIANNEJ" / WARSZTATY W SKANSENIE W SZYMBARKU

Warsztaty

27 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 27 lipca grupa projektowa "Do źródeł tradycji" z Ropy wzięła udział w zajęciach warsztatowych pt. "W malowanej skrzyni wiannej."


"Z WIZYTĄ U NASZYCH DZIADKÓW" GRA TERENOWA / SKANSEN W SZYMBARKU

Warsztaty

27 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 27 lipca grupa projektowa "Do źródeł tradycji" z Ropy wzięła udział w grze terenowej pt. "Z wizytą u naszych dziadków."


Mini przewodnik po Małopolskich Smakach

24 lipca 2023 - 31 sierpnia 2023

małopolska

Zapraszamy do zapoznania się z mini przewodnikiem po Małopolskich Smakach.


"PRZEZ WIEKI I KONTYNENTY - MUZYKA NA NOWO ODKRYTA" - Arkadiusz Krupa – obój, Michał Nagy – gitara / FESTIWAL EMANACJE

Koncerty

16 lipca 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na koncert "PRZEZ WIEKI I KONTYNENTY- MUZYKA NA NOWO ODKRYTA" - Arkadiusz Krupa – obój, Michał Nagy – gitara. Koncert w ramach festiwalu EMANACJE. 16 lipca 2023 (niedziela), godz. 18.00, Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku.


"HISZPAŃSKIE OGRODY KAROLINY" - KAROLINA KRZEWICKA-ROMERA / WYSTAWA PROJEKTÓW ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Wystawy

14 lipca 2023 - 08 sierpnia 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy projektów architektury krajobrazu autorstwa Karoliny Krzewickiej-Romera pt.: "Hiszpańskie ogrody Karoliny", dnia 14 lipca 2023 r. o godzinie 18.00 / oficyna dworska przy Kasztelu w Szymbarku.

DOROTA LEŚ / IKONA – MOJA MODLITWA

Wystawy

14 lipca 2023 - 12 września 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy ikon autorstwa Doroty Leś pt.: IKONA -MOJA MODLITWA, dnia 14 lipca 2023 r. o godzinie 18.00 / foyer Kasztelu w Szymbarku. Po wernisażu zapraszamy na recital, wystąpi Mariia Ivanitska studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zaśpiewa i zagra na bandurze.

XII Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa

Imprezy

09 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

Stowarzyszenie GorliceBike oraz Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Gorlicach zapraszają wszystkich pasjonatów jazdy na rowerze na kolejny, już dwunasty Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa!


KONCERT / Silvia MARTINELLI - sopran, Andrea TROVATO - fortepian

Koncerty

08 lipca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie na koncert pt. "Marii CALLAS w 100-lecie urodzin", w wykonaniu włoskich artystów: Silvii MARTINELLI - sopran i Andrea TROVATO - fortepian. Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach / 8 lipca 2023 r. godz. 18.00. Wydarzenie pod honorowym patronatem Iwony Gibas - Członka Zarządu Woj. Małopolskiego.    

 

 

 

 

Fundacja Kultury i Integracji "INTER-ART" w Tarnowie

Wystawa fotografii Jacka Kosiby „Tryptyk łemkowski” / cerkiew w Bartnem

Wystawy

08 lipca 2023 - 31 sierpnia 2023

Cerkiew w Bartnem

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotografii Jacka Kosiby „Tryptyk łemkowski”, który odbędzie się 8 lipca 2023 r. / godz. 16.00 w Cerkwi w Bartnem. Wystawa czynna od 8.07 - 31.08. 2023 r.

Audycja live w Radio Kraków

07 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

Zapraszamy do słuchania audycji "Szymbark i spotkanie z kulturą ludową Pogórzan Gorlickich" która emitowana będzie na żywo, na antenie Radio Kraków 7 lipca w godzinach 16.00-18.00.

"NO NAME" - Sylwia Krupińska / wystawa prac

Wystawy

07 lipca 2023 - 01 sierpnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie do Dworu Karwacjanów na wernisaż wystawy prac autorstwa Sylwi Krupińskiej, dnia 7 lipca 2023 r. o godz. 18.00. Wystawa będzie czynna w sali kameralnej do 1 sierpnia br.

 


OPOWIEŚĆ ŚWIATŁA - MAREK HABA / WYSTAWA MALARSTWA

Wystawy

07 lipca 2023 - 01 sierpnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie do Dworu Karwacjanów na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Marka Haby, dnia 7 lipca 2023 r. o godz. 18.00. Wystawa będzie czynna w sali głównej do 1 sierpnia br.

"RADIO KRAKÓW" W SKANSENIE W SZYMBARKU!

Wykłady i spotkania

07 lipca 2023 - 23 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Bartosz Niemiec z "Radio Kraków" w piątek 7 lipca odwiedzili Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.


"KRAJ TKANIA" / WARSZTATY W ZAGRODZIE MAZIARSKIEJ W ŁOSIU

Warsztaty

07 lipca 2023

Zagroda Maziarska

W dniu 7 lipca w Zagrodzie Maziarskiej w łosiu odbyły się kolejne warsztaty pn. "Kraj tkania".


SURI KIM I AIDAN PURTELL "PADEREWSKI FESTIWAL" - RECITAL FORTEPIANOWY / DWÓR KARWACJANÓW

Koncerty

02 lipca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie na recital fortepianowy, w wykonaniu dwójki młodych pianistów ze środkowego wybrzeża Kalifornii: SURI KIM I AIDAN PURTELL, laureatów dorocznego Młodzieżowego Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego. Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach / 2 lipca 2023 r. godz. 17.00.


Wystawa rekonstrukcji zabytkowych rękawic furmańskich

Wystawy

29 czerwca 2023 - 27 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy rekonstrukcji zabytkowych rękawic furmańskich 29 czerwca 2023 o godz. 16.00 / Chałupa z Gródka w Skansenie Wsi Pogórzańskiej.

Podczas wernisażu odbędzie się pokaz przestrzennego tkania łapawic, czapek a także rękawicy furmańskiej XXXXL. Można też będzie zakupić tkane rękawice i czapki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MOSTY STAROSTY 2023 / DWÓR KARWACJANÓW

Imprezy

28 czerwca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznej gali rozdania nagród "Mosty Starosty". W tym roku główna nagrodę otrzymał nasz wieloletni dyrektor Zdzisław Tohl. Gratulujemy!

Link do relacji z wydarzenia: https://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/3965-mosty-starosty-2023-i-przeslo-wreczone?fbclid=IwAR1c4BgBWHH3zhFlkIGRWNg-_amSaEEkUzCN4VGPmBqB62ncBAsXMKYqj5U

 Koncert chóru Cantores Carvatiani

Koncerty

22 czerwca 2023

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach

Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Cantores Carvatiani który odbędzie się 22 czerwca 2023 o godz. 17.00 w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. W programie "A little Jazz Mass" / Bob Chilcott.  


Kino w Muzeum

Edukacja

16 czerwca 2023

Dwór Karwacjanów

W piątek 16 czerwca 2023 w Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów" w ramach wydarzenia KINO W MUZEUM dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach miały okazję zobaczyć kilka filmów, m.in. film z realizacji projektu "Szklany Renesans BEZ BARIER"

 


BARDEJOV / WYSTAWA FOTOGRAFII FOTOKLUBU BARDFA Z BARDEJOWA

Wystawy

15 czerwca 2023 - 11 lipca 2023

Kasztel w Szymbarku

15 czerwca 2023 r. w Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku miał miejsce wernisaż WYSTAWY FOTOGRAFII FOTOKLUBU BARDFA Z BARDEJOWA / "BARDEJOV". Ekspozycja będzie czynna do 11 lipca. Zapraszamy!

"BESKID BEZ KITU" SPEKTAKL / ZAGRODA MAZIARSKA W ŁOSIU

Spektakle

10 czerwca 2023

Zagroda Maziarska

"Beskid bez kitu" - spektakl w ramach Święta Małopolski 2023.


Warsztaty pieśni białoruskich ze Swietłaną Butskaja

Wykłady i spotkania

10 czerwca 2023 - 11 czerwca 2023

Zagroda Maziarska

10 i 11 czerwca 2023 w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu miały miejsce warsztaty prowadzone przez Swietłanę Butskają poświęcone były tradycyjnym wielogłosowym pieśniom białoruskim - pieśniom sobótkowym i wiosennym. dr Swietłana Butskaja - muzykolog, pedagog, absolwentka Wydziału Muzykologii Konserwatorium Moskiewskiego. Specjalistka w zakresie rosyjskiej wielogłosowej muzyki cerkiewnej XVII i XVIII w. oraz śpiewu sakralnego. Zajmuje się twórczą rekonstrukcją dawnych pieśni rosyjskich, ukraińskich, białoruskich a także pieśni polskich na podstawie oryginalnych manuskryptów, odtwarza dawne techniki śpiewu, prowadzi prace badawcze i projekty artystyczne. Od 1995 r. stale współpracuje ze Scholą Teatru "Węgajty". Współpracowała m.in. z Teatrem Laboratorium „Tembr" (Moskwa), Akademią Teatralną w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim (dwuletni kurs emisji głosu na Podyplomowym Studium Emisji Głosu UW), Teatrem im. Jaracza w Olsztynie, PWSFTv i T w Łodzi, Fundacją „Muzyka Kresów" z Lublina, teatrami „Polonia" i „Rampa" w Warszawie. Jako solistka bierze udział w dramatach liturgicznych, m.in. Ordo Stellae, Ludus Passionis, Ludus Danielis, Ludus Paschalis, przygotowuje programy badawczo-artystyczne w kierunku Wschód-Zachód (sesje z udziałem śpiewaków m.in. z Rosji, Ukrainy). Bierze udział w badaniach terenowych, tworzy projekt Kanty i psalmy - staropolskie pieśni religijne w rosyjskich manuskryptach. Od 1990 r. prowadzi warsztaty poświęcone emisji głosu i warsztaty wokalne        

Samantha Sapienza i Nadia Testa - koncert " W hołdzie Marii Callas w 100. rocznicę urodzin" / Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Koncerty

03 czerwca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie w sobotę 3 czerwca o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na koncert "W hołdzie Marii Callas w 100. rocznicę urodzin". Wystąpią artystki z Włoch: Samantha Sapienza (sopran) i Nadia Testa (fortepian). Koncert w ramach XXXIII edycji "Koncerty letnie w zabytkach".


SEBASTIAN BROŻYNA "OBSESJA BŁĘKITU" / WYSTAWA MALARSTWA

Wystawy

02 czerwca 2023 - 04 lipca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Serdecznie zapraszamy w piątek 2 czerwca o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Sebastiana Brożyny. Wystawa będzie prezentowana do 4 lipca br.


ŚWIĘTO MAŁOPOLSKI 2023 / WSZYSTKIE WYDARZENIA NA TERENIE MAŁOPOLSKI

Imprezy

01 czerwca 2023 - 30 czerwca 2023

małopolska

Imprezy  w Instytucjach Kultury Województwa Małopolskiego w ramach Święta Małopolski 2023."DZIEŃ DZIECKA" W SKANSENIE / SKANSEN W SZYMBARKU

Imprezy

01 czerwca 2023

Skansen w Szymbarku

1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, 4 grupy szkolne ze Szkoły Podstawowej w Szymbarku wzięły udział w grze terenowej "Z wizytą u naszych dziadków" opracowanej przez kustosz mgr Annę Niemczyńską-Szurek. Wydarzenie w ramach "Święta Małopolski 2023".


"ŁOSIE DZIECIOM" / ZAGRODA MAZIARSKA W ŁOSIU

Warsztaty

01 czerwca 2023

Zagroda Maziarska

W tym roku "Międzynarodowy Dzień Dziecka" w muzeum obchodziliśmy razem z dziećmi z Łosia.  Głównym tematem wydarzenia były kolorowe ptaki, zarówno te spotykane na naszych polach, jak i te wyimaginowane, pochodzące z "krainy wyobraźni".

 

 

 


"Z WIZYTĄ U NASZYCH DZIADKÓW" – GRA TERENOWA. NOWA PROPOZYCJA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH / SKANSEN W SZYMBARKU

Warsztaty

01 czerwca 2023 - 29 grudnia 2023

Skansen w Szymbarku

Chcesz poznać szymbarski skansen z zupełnie z innej strony? Lubisz zagadki i nietypowe wyzwania? Zapraszamy grupy szkolne oraz rodziny z dziećmi do niestandardowego zwiedzania ekspozycji skansenu – z wyjątkowym przewodnikiem w postaci mapy i karty z zadaniami.


"POGÓRZAŃSKI ETNODIZAJN" / WARSZTATY W SKANSENIE W SZYMBARKU

Warsztaty

30 maja 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 30 maja odbyły się warsztaty pt. "Pogórzański etnodizajn". W zajęciach wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szalowej. 


GRUPA MŁODZIEŻY Z MIELCA ZWIEDZA SKANSEN W SZYMBARKU

Uncategorized

30 maja 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 30 maja Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku zwiedziła grupa młodzieży z Mielca.


"SPOTKANIE" - ANTONI NIKIEL / MALARSTWA MALARSTWA

Wystawy

26 maja 2023 - 14 czerwca 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Antoniego Nikla pt. "Spotkanie", który odbędzie się 26 maja 2023 r. o godz. 18.00 w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.

Kwerenda Muzeum-Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach w Muzeum Ziemi Bieckiej

Uncategorized

24 maja 2023

Biecz, Muzeum Ziemi Bieckiej

24 maja 2023r odbyła się kwerenda pracowników Muzeum-Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Muzeum Ziemi Bieckiej.


SKARBY Z ULA / WARSZTATY W SKANSENIE W SZYMBARKU

Warsztaty

23 maja 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 23 maja odbyły się zajęcia edukacyjne pt. "Skarby z ula". W warsztatach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach.


STEFAN ŁABANOWSKI RECITAL "Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej" / DWÓR KARWACJANÓW

Koncerty

19 maja 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w piątek 19 maja o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na recital Stefana Łabanowskiego. 


POGÓRZAŃSKI ETNODIZAJN / WARSZTATY W SKANSENIE W SZYMBARKU

Warsztaty

17 maja 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 17 maja odbyły się warsztaty pt. "Pogórzański etnodizajn". W zajęciach wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobowej. 


Wernisaż wystawy uczestników zajęć warsztatowych organizowanych w ramach projektu "Szklany renesans bez barier"

Wystawy

17 maja 2023

Kasztel w Szymbarku

17 maja 2023 r. w dworku mieszczańskim przy Kasztelu w Szymbarku miał miejsce wernisaż wystawy prac autorstwa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka W Szymbarku, które powstały podczas warsztatów organizowanych w ramach projektu "Szklany renesans bez barier".

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo pod linkiem: https://muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/szklany-renesans-bez-barier-zadanie-finansowane-w-ramach-projektu-kultura-bez-barier?Itemid=


Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego 2023 - Głosowanie

Ogłoszenia

15 maja 2023 - 16 czerwca 2023

małopolska

Rusza głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od połowy maja do połowy czerwca każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest blisko 200 propozycji! Na wcielenie w życie najlepszych Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 14 mln zł. 


Noc Muzeów pod znakiem nietoperza / Kasztel w Szymbarku

Imprezy

12 maja 2023

Kasztel w Szymbarku

Wydarzenie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy do Kasztelu w Szymbarku na tegoroczną NOC MUZEÓW, która tematycznie powiązana będzie z zamieszkującymi strych szymbarskiego dworu nietoperzami. W progamie wiele atrakcji, m.in. animacje, warsztaty, quizy, konkursy, prezentacje, gry i zabawy. 12 maja 2023 / godz. 18:00 - 21:00.


NOC MUZEÓW W DWORZE KARWACJANÓW

Imprezy

12 maja 2023 -

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

W piątek 12 maja w ramach "Nocy Muzeów" Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach będzie udostępniona dla zwiedzających w godzinach wieczornych: 17:00 - 21:00. W tym dniu będzie obowiązywać cena promocyjna wstępu do galerii 1,00 zł.

"KAROL WOJTYŁA W OBIEKTYWIE ADAMA BUJAKA" / WYSTAWA FOTOGRAFII W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

Wystawy

05 maja 2023 - 30 maja 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Serdecznie zapraszamy w piątek 5 maja o godz. 17:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy fotografii "Karol Wojtyła w obiektywie Adama Bujaka". Podczas uroczystego otwarcia wystąpi chór Cantores Carvatiani. Wystawa będzie prezentowana do 30 maja br.


MIKOŁAJ KOPERNIK - ŻYCIE I DZIEŁO / WYSTAWA W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

Wystawy

05 maja 2023 - 04 lipca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

 

Z powodu dużego zainteresowania wystawa ,,Mikołaj Kopernik – życie i dzieło’’ będzie przedłużona do 4 lipca br. Zapraszamy do zwiedzania wystawy klasy szkolne oraz  inne grupy zorganizowane.


"Gwiazdy Kopernika" - warsztaty edukacyjno-astronomiczne w Dworze Karwacjanów

Edukacja

05 maja 2023 - 02 czerwca 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Jak wyglądało życie małego Mikołaja? Jakie wydarzenia sprawiły, że zaczął interesować się gwiazdami? Czy w czasach w których żył, łatwiej było oglądać gwiazdy? Na te i inne pytania dotyczące życia Kopernika, odpowiemy podczas zajęć edukacyjnych "Gwiazdy Kopernika". Zapraszamy!


"Majówka w Skansenie Wsi Pogórzańskiej" - Pogórzańskie Targowisko Staroci

Imprezy

01 maja 2023 -

Skansen w Szymbarku

Otwarcie "Majówki" uhonorowały swoją obecnością pani Jadwiga Wójtowicz - Radna Województwa Małopolskiego i pani Monika Gubała - Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Województwa Małopolskiego.


Program stypendialny „Mistrz-Uczeń”

Projekty

01 maja 2023 - 31 grudnia 2023

Cerkiew w Bartnem

Z początkiem maja rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego w ramach programu stypendialnego „Mistrz-Uczeń”, którego partnerem jest Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.


Zdzisław Tohl wystawa malarstwa w Bardejowie

Wystawy

28 kwietnia 2023 - 24 maja 2023

Vystavna Sien Oddalenia Kultury Bardejov

Serdecznie zapraszamy do Bardejowa na wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Tohla, byłego dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Wernisaż odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godz. 16:00. Adres galeriii poniżej.


„SZKLANY RENESANS BEZ BARIER” / wystawa prac uczestników zajęć warsztatowych

Wystawy

28 kwietnia 2023 - 19 maja 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy prac uczestników zajęc warsztatowych organizowanych w ramach projektu "Szklany renesans bez barier". Ekspozycja prezentowana jest w dworku mieszczańskim przy Kasztelu w Szymbarku.


Wystawa prac uczestników Międzynarodowego Projektu Artystyczno-Naukowego "KANTOR. TRZEBA BYĆ..."

Wystawy

27 kwietnia 2023 - 23 maja 2023

Kasztel w Szymbarku

Serdecznie zapraszamy na wernisaż w czwartek 27 kwietnia o godzinie 18.00 do oficyny dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.


STANY ZAPALNE / RZEŹBA, OBIEKT, INSTALACJA, GRAFIKA

Wystawy

27 kwietnia 2023 - 23 maja 2023

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy STANY ZAPALNE czwórki artystów związanych z Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - Katarzyna Szarek, Anna Klonowska, Antoni Grabowski i Maciej Aleksandrowicz. Otwarcie wystawy odbędzie się we czwartek 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 18.00 w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku. Wystawa prezentowana będzie do 23 maja br.


OD 1 MAJA 2023 OBOWIĄZUJĄ NOWE CENY BILETÓW DO WSZYSTKICH ODDZIAŁÓW MUZEUM - DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH

Ogłoszenia

25 kwietnia 2023 - 30 czerwca 2023

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Nowe ceny biletów i godziny otwarcia poszczególnych oddziałów obowiązują od 1 maja 2023.


1-3 maja W MUZEUM - INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

25 kwietnia 2023 - 04 maja 2023

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

1-3 MAJA 2023 - INFORMACJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH 

"SPOTKANIA ZE SZTUKĄ - STAROŻYTNA GRECJA" / WARSZTATY W DWORZE KARWACJANÓW

Warsztaty

21 kwietnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

W dniu 21 kwietnia odbyły się  kolejne warsztaty z cyklu "Spotkania ze Sztuką - Starożytna Grecja". W zajęciach uczestniczyli uczniowie MZS nr 1 w Gorlicach- klasa III A.


„SZKLANY RENESANS BEZ BARIER” - ZAJĘCIA WARSZTATOWE 20.04.2023

Projekty

20 kwietnia 2023

Kasztel w Szymbarku

Dziś kolejny dzień zajęć warsztatowych organizowanych w ramach projektu "Szklany renesans bez barier". W ruch poszły grawerki...

 

 Zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Szklany Renesans bez barier” w ramach programu „KULTURA BEZ BARIER”, którego beneficjentem jest Muzeum, a realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 

 

 


"SPOTKANIA ZE SZTUKĄ - STAROŻYTNE CHINY" / WARSZTATY W DWORZE KARWACJANÓW

Warsztaty

20 kwietnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

W dniu 20 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Spotkania ze Sztuką - Starożytne Chiny". W zajęciach wzięy udział dzieci z Przedszkola nr. 3 w Gorlicach - grupa A.


SZKLANY RENESANS BEZ BARIER - szkolenie pracowników

Projekty

19 kwietnia 2023

Kasztel w Szymbarku

Projekt "Szklany renesans bez barier" oprócz zajęć warsztatowych zakłada równiez szkolenia pracowników muzeum. Zajęcia prowadzone były przez Pania Natalię Kaczor i miały miejsce w Kasztelu w Szymbarku 18 i 19 kwietnia 2023 r.

 

Szkolenie zrealizowane w ramach projektu „Szklany Renesans bez barier” w ramach programu „KULTURA BEZ BARIER”, którego beneficjentem jest Muzeum, a realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 

 

 


"POGÓRZAŃSKI ETNODIZAJN" / WARSZTATY W SKANSENIE W SZYMBARKU

Warsztaty

19 kwietnia 2023

Skansen w Szymbarku

W dniu 19 kwietnia odbyły się zajęcia pt. "Pogórzanski etnodizajn."  W warsztatach wzięły udział dzieci z przedszkola w Klęczanach.


„SZKLANY RENESANS BEZ BARIER” - ZAJĘCIA WARSZTATOWE 18.04.2023

Projekty

18 kwietnia 2023

Kasztel w Szymbarku

We wtorek 18 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe organizowane w ramach projektu „SZKLANY RENESANS BEZ BARIER”. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo pod linkiem: https://muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/szklany-renesans-bez-barier-zadanie-finansowane-w-ramach-projektu-kultura-bez-barier?Itemid=

 

 Zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Szklany Renesans bez barier” w ramach programu „KULTURA BEZ BARIER”, którego beneficjentem jest Muzeum, a realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 


Remont dachu Kasztelu w Szymbarku zakończony

18 kwietnia 2023 - 07 maja 2023

Kasztel w Szymbarku

Zakończyły się prace przy wymianie poszycia dachowego w dworze obronnym w Szymbarku. W odbiorze inwestycji uczestniczyli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, w tym Regionalny Konserwator Przyrody, przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie, w tym kierownik Delegatury w Nowym Sączu, generalny wykonawca robót, inspektor nadzoru oraz dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.


„SZKLANY RENESANS BEZ BARIER” - zajęcia warsztatowe 17.04.2023

Projekty

17 kwietnia 2023

Kasztel w Szymbarku

W poniedziałek 17 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe organizowane w ramach projektu „SZKLANY RENESANS BEZ BARIER”. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo pod linkiem: https://muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/szklany-renesans-bez-barier-zadanie-finansowane-w-ramach-projektu-kultura-bez-barier?Itemid=

 

 Zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Szklany Renesans bez barier” w ramach programu „KULTURA BEZ BARIER”, którego beneficjentem jest Muzeum, a realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 


2023 Rok Mikołaja Kopernika

Uncategorized

15 kwietnia 2023 - 20 kwietnia 2023

małopolska

W związku z przypadającą 550. rocznicą urodzin wielkiego astronoma, rok 2023 ogłoszony został Rokiem Mikołaja Kopernika. 


MAŁGORZATA KOMOROWSKA "PUSTOSTANY" / TECHNIKA MIESZANA / WYSTAWA PRAC

Wystawy

14 kwietnia 2023 - 02 maja 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy 14 kwietnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wystawę pt. "Pustostany" Małgorzaty Komorowskiej. Wystawa będzie prezentowana do 2 maja br.


URSZULA ŁOJKO - SMOGORZEWSKA "BESKID. PEJZAŻ SUBIEKTYWNY" / WYSTAWA MALARSTWA

Wystawy

14 kwietnia 2023 - 27 kwietnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy 14 kwietnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wystawę malarstwa pt. "Beskid. Pejzaż subiektywny" Urszuli Łojko - Smogorzewskiej. Wystawa będzie prezentowana do 27 kwietnia br.


"SPOTKANIA ZE SZTUKĄ - STAROŻYTNY EGIPT" / WARSZTATY W DWORZE KARWACJANÓW

Warsztaty

14 kwietnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

W dniu 14 kwietnia odbyły się  kolejne warsztaty z cyklu "Spotkania ze Sztuką - Starożytny Egipt". W zajęciach uczestniczyli uczniowie MZS nr 1 w Gorlicach- klasa III A.


"SPOTKANIA ZE SZTUKĄ - JASKINIOWCY" / WARSZTATY W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

Warsztaty

05 kwietnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

W dniu 5 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Spotkania ze Sztuką - Jaskiniowcy". W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. 2a  Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej w Gorlicach.


Zapowiedzi

01 maja 2023 - 31 grudnia 2023

Cerkiew w Bartnem

29 sierpnia 2023 - 10 października 2023

Skansen w Szymbarku

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Do góry