<< Cofnij

Wykłady i spotkania

"JĘZYKOWE ANTIDOTUM" - wykład połączony z promocją książki "Mniejszości i ich języki wobec kryzysu" / Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Wykłady i spotkania

07 czerwca 2024

Dwór Karwacjanów

"Językowe antidotum" - wykład połączony z promocją książki "Mniejszości i ich języki wobec kryzysu"wydanej przez Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową i Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.


Regina Pazdur / Skarby z szuflady - fotografie, dokumenty, śpiewniki, dzienniki. Wprowadzenie w archiwistykę społeczną.

Wykłady i spotkania

29 maja 2024

Kasztel w Szymbarku

Zapraszamy serdecznie na spotkanie wprowadzające w tematykę archiwistyki społecznej, podczas którego dowiesz się jak ocalić od zapomnienia ważne – z perspektywy osobistej – pamiątki, historie i wspomnienia, także te związane z rodzinnym i sąsiedzkim świętowaniem i muzykowaniem (graniem, tańczeniem, śpiewaniem). Kasztel w Szymbarku / 29 maja 2024 r. / godz. 11.30-13.00 / wstęp wolny.


Prezentacja drzwi diakońskich w cerkwi w Bartnem

Wykłady i spotkania

29 grudnia 2023

Cerkiew w Bartnem

Zapraszamy na prezentację drzwi diakońskich w cerkwi w Bartnem, których twórcami są Bogdan Kareł i Piotr Krynicki - piątek 29 grudnia 2023 roku godz. 14:00.

PREZENTACJA DRZWI DIAKOŃSKICH W CERKWI W BARTNEM

Wykłady i spotkania

29 grudnia 2023

Cerkiew w Bartnem

W piątek 29.12. 2023 w cerkwi w Bartnem odbyła się prezentacja drzwi diakońskich.


Wykład i promocja książki - dr Tadeusz Łopatkiewicz "Szkicowniki Stanisława Wyspiańskiego z naukowo-artystycznej wycieczki w Sądeckie, Gorlickie, Grybowskie i Tarnowskie z 1889" / Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Wykłady i spotkania

24 listopada 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy w piątek  24 listopada o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wykład dr Tadeusza Łopatkiewicza połączony z promocją książek Piotra i Tadeusza Łopatkiewiczów "Szkicowniki Stanisława Wyspiańskiego z naukowo-artystycznej wycieczki w Sądeckie, Gorlickie, Grybowskie i Tarnowskie z 1889" wydanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie.


"ZDOBNE ŚWIĘTA" / SPOTKANIE W ZAGRODZIE MAZIARSKIEJ W ŁOSIU

Wykłady i spotkania

14 listopada 2023

Zagroda Maziarska

W dniu 14 listopada odbyło się  spotkanie w Zagrodzie "Zdobne Święta". Uczestnicy dowiedzieli się o tym, skąd pochodzi tradycja dawania prezentów na Święta, kto i w jaki sposób przynosi je w różnych krajach. Wykonali ozdobne buciki mikołajkowe, śpiewali zimowe piosenki  i opowiadali o listach do Św. Mikołaja. W spotkaniu wzięły udział  dzieci  z Zespołu Szklono - Przedszkolnego w Łosiu.


Spotkanie prezentujące efekty projektu „Chiroksero"

Wykłady i spotkania

23 sierpnia 2023

Kasztel w Szymbarku

23 sierpnia na terenie Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku dostępne było stoisko prezentujące efekty projektu „CHIROKSERO".


"RADIO KRAKÓW" W SKANSENIE W SZYMBARKU!

Wykłady i spotkania

07 lipca 2023 - 23 lipca 2023

Skansen w Szymbarku

Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Bartosz Niemiec z "Radio Kraków" w piątek 7 lipca odwiedzili Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.


Warsztaty pieśni białoruskich ze Swietłaną Butskaja

Wykłady i spotkania

10 czerwca 2023 - 11 czerwca 2023

Zagroda Maziarska

10 i 11 czerwca 2023 w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu miały miejsce warsztaty prowadzone przez Swietłanę Butskają poświęcone były tradycyjnym wielogłosowym pieśniom białoruskim - pieśniom sobótkowym i wiosennym. dr Swietłana Butskaja - muzykolog, pedagog, absolwentka Wydziału Muzykologii Konserwatorium Moskiewskiego. Specjalistka w zakresie rosyjskiej wielogłosowej muzyki cerkiewnej XVII i XVIII w. oraz śpiewu sakralnego. Zajmuje się twórczą rekonstrukcją dawnych pieśni rosyjskich, ukraińskich, białoruskich a także pieśni polskich na podstawie oryginalnych manuskryptów, odtwarza dawne techniki śpiewu, prowadzi prace badawcze i projekty artystyczne. Od 1995 r. stale współpracuje ze Scholą Teatru "Węgajty". Współpracowała m.in. z Teatrem Laboratorium „Tembr" (Moskwa), Akademią Teatralną w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim (dwuletni kurs emisji głosu na Podyplomowym Studium Emisji Głosu UW), Teatrem im. Jaracza w Olsztynie, PWSFTv i T w Łodzi, Fundacją „Muzyka Kresów" z Lublina, teatrami „Polonia" i „Rampa" w Warszawie. Jako solistka bierze udział w dramatach liturgicznych, m.in. Ordo Stellae, Ludus Passionis, Ludus Danielis, Ludus Paschalis, przygotowuje programy badawczo-artystyczne w kierunku Wschód-Zachód (sesje z udziałem śpiewaków m.in. z Rosji, Ukrainy). Bierze udział w badaniach terenowych, tworzy projekt Kanty i psalmy - staropolskie pieśni religijne w rosyjskich manuskryptach. Od 1990 r. prowadzi warsztaty poświęcone emisji głosu i warsztaty wokalne        

DYREKTOR KATARZYNA SZEPIENIEC WYWIAD DO "HALOGORLICE.INFO"

Wykłady i spotkania

25 marca 2023 - 09 kwietnia 2023

halogorlice.info

Wiwiad z dnia 25 marca pani Moniki Kulki-Smołkowicz z dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Katarzyną Szepieniec.


"KAMIEŃ I GLINA" - ANTYCZNE DZIEDZICTWO " ROBERT KUSEK / PRELEKCJA W DWORZE KARWACJANÓW

Wykłady i spotkania

16 grudnia 2022

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie w piątek 16 grudnia 2022 r. o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na prelekcję Roberta Kuska "Kamień i glina - antyczne dziedzictwo".


"GRENLANDIA - NASZA ZIEMIA" PATRYK KUSEK / PRELEKCJA W DWORZE KARWACJANÓW

Wykłady i spotkania

29 listopada 2022

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy serdecznie we wtorek 29 listopada o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na prelekcję Patryka Kuska "Grenlandia - nasza ziemia".


KONFERENCJA NAUKOWA "KONSERWACJA POLICHROMII W OBIEKTACH SKANSENOWSKICH" / KASZTEL W SZYMBARKU

Wykłady i spotkania

09 listopada 2022

Kasztel w Szymbarku

Dnia 09.11 2022 w Szymbarku odbyła się konferencja naukowa poświęcona konserwacji polichromii w obiektach skansenowskich. Konferencja zorganizowana została w ramach programu kulturalno-edukacyjnego realizowanego po zakończeniu projektu „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” zgodnie z wymogami zawartymi w studium wykonalności projektu.

Prelekcja dr. Tadeusza Łopatkiewicza pt. "Szkicowniki Stanisława Wyspiańskiego z naukowo-artystycznej wycieczki w Sądeckie, Gorlickie, Grybowskie i Tarnowskie z roku 1889"

Wykłady i spotkania

30 lipca 2022

Kasztel w Szymbarku

Serdecznie zapraszamy w sobotę 30 lipca o godz. 17:00  do Kasztelu w Szymbarku na prelekcję dr. Tadeusza Łopatkiewicza pt. "Szkicowniki Stanisława Wyspiańskiego z naukowo-artystycznej wycieczki w Sądeckie, Gorlickie, Grybowskie i Tarnowskie z roku 1889". Wstęp wolny.

„Pod osłoną gór. Dzieje Rusi Karpackiej i Karpatorusinów“ / spotkanie z autorem prof. Paulem Robertem Magocsim

Wykłady i spotkania

29 czerwca 2022

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Zapraszamy na spotkanie z prof. Paulem Robertem Magocsim, autorem monografii „Pod osłoną gór. Dzieje Rusi Karpackiej i Karpatorusinów“ - 29 czerwca, godz. 18:00 - Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Spotkanie poprowadzą  Zdzisław Tohl, Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz dr hab. prof. UR Jan Pisuliński

RADIO KRAKÓW W ZAGRODZIE MAZIARSKIEJ W ŁOSIU

Wykłady i spotkania

14 maja 2022 - 27 maja 2022

Zagroda Maziarska

W sobote 14 maja dziennikarze Radio Kraków odwiedzili Zagrodę Maziarską w Łosiu.


Łemkowskie obrzędy i zwyczaje świąteczne

Wykłady i spotkania

14 grudnia 2021

Zagroda Maziarska

W dniu 14.12.2021 roku w Zagrodzie Maziarskiej odbyło się spotkanie inspirowane tradycyjnymi łemkowskimi  obrzędami i zwyczajami świątecznymi. Wzięli w nim udział dorośli, młodzież oraz dzieci. Uczestnicy opowiedzieli o tradycjach pielęgnowanych w ich rodzinnych domach, wspólnie odśpiewali kolędy i wykonali  gwiazdy betlejemskie. Z gwiazdami tymi udali się pod chyże, gdzie został odtworzony fragment tradycji kolędowania.

 


SPOTKANIE Z HYBLEM - PRZYBLIŻENIE POSTACI ARTYSTY / OŚRODEK KONFERENCYJNO - WYSTAWIENNICZY KASZTEL W SZYMBARKU

Wykłady i spotkania

04 grudnia 2021 - 30 kwietnia 2022

Kasztel w Szymbarku

W dniu 4 grudnia 2021 w Kasztelu w Szymbarku odbyło się spotkanie mające na celu przybliżenie postaci Antoniego Hybla. WIZYTACJA PANI WICEMARSZAŁEK IWONY GIBAS I PANI DYREKTOR DEPARTAMENTU KULTURY,DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ PROMOCJI MONIKI GUBAŁY W ODDZIAŁACH MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH

Wykłady i spotkania

18 czerwca 2021

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

W dniu 18 czerwca br.  pani Wicemarszałek Iwona Gibas i  Dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz promocji pani Monika Gubała przyjechały z wizytacją do Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Po pobycie w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów panie wraz z dyrektorem Zdzisławem Tohlem udały się do oddziałów w Łosiu i Bartnem.


POSIEDZENIE RADY MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH

Wykłady i spotkania

10 października 2020 -

Dwór Karwacjanów

Dnia 10 października 2020 r.  o godz. 12.00 w Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach ul. Wróblewskiego 10A powołana została Rada Muzeum przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów (na lata 2020-2024). Akty nominacyjne wręczyła Starosta Powiatu Gorlickiego - Pani Maria Gubała.

KOPUŁA – HARMONIA KSZTAŁTU / PRELEKCJA ROBERTA KUSKA

Wykłady i spotkania

11 marca 2020

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy w środę 11 marca br. do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na prelekcję Roberta Kuska "Kopuła - harmonia kształtu". Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 (wstęp wolny).

SPOTKANIE DOTYCZĄCE STRATEGII ROZWOJU WOJEWÓDZTWA „MAŁOPOLSKA 2030”

Wykłady i spotkania

06 marca 2020

Kasztel w Szymbarku

6 marca 2020 r. w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku odbyło się spotkanie dotyczące Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”. W spotkaniu wzieli udział samorządowcy ziemi gorlickiej i jasielskiej, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

SPOTKANIE Z ROMANEM TROJANOWICZEM - "ESENCJA TAJLANDII"

Wykłady i spotkania

27 lutego 2020

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy w czwartek 27 lutego br. do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na spotkanie z podróżnikiem Romanem Trojanowiczem ( godz. 17:00).

"BESKID BEZ KITU"/SPOTKANIE Z AUTORKĄ MARIĄ STRZELECKĄ

Wykłady i spotkania

19 lutego 2020

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, oraz wszystkich miłośników Beskidu Niskiego do Dworu Karwacjanów w Gorlicach 19 lutego 2020 roku na spotkanie  z Marią Strzelecką, autorką książki "Beskid bez kitu". Pisarka opowie o kulisach powstawania opowiadania, pokaże ilustracje, odpowie na pytania uczestników oraz podpisze książki, które w tym dniu będzie można nabyć po promocyjnej cenie.

ZACHODNIO-GALICYJSKIE CMENTARZE WOJENNE I WOJNY ŚWIATOWEJ - SPOTKANIE Z ROMANEM FRODYMĄ

Wykłady i spotkania

17 stycznia 2020

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy 17 stycznia 2020 roku do Dworu Karwacjanów na spotkanie z Romanem Frodymą (godz. 18:00).

WIZYTA DYREKTOR DEPARTAMENTU KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I PROMOCJI UM W KRAKOWIE PANI MONIKI GUBAŁY W MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH

Wykłady i spotkania

10 stycznia 2020

Dwór Karwacjanów

W dniu 10 stycznia 2020 roku z wizytą roboczą przebywała w Gorlicach Dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie pani Monika Gubała wraz ze współpracownicami panią Małgorzata Mamajko - Rogalą i Kingą Ligęzą. Po uroczystości wręczenia nominacji dyrektorowi Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów  panu Zdzisławowi Tohl, delegacja w towarzystwie dyrektora Muzeum odwiedziła oddziały w Szymbarku, Bartnem i Łosiu.{gallery}galerie/2020/styczeń/10.01.2020Delegacja_Dyrektor_Departamentu{/gallery}


TRADYCYJNE ZWYCZAJE ANDRZEJKOWE / WARSZTATY

Wykłady i spotkania

25 listopada 2019 - 29 listopada 2019

Skansen w Szymbarku

W dniach od 25 do 29 listopada w szymbarskim skansenie odbywały się kolejne zajęcia muzealne pt. ”Tradycyjne zwyczaje andrzejkowe”.

KRZYSZTOF GOMOŁA "SNY"- WIECZÓR POETYCKI

Wykłady i spotkania

03 lipca 2019

Dwór Karwacjanów

Stowarzyszenie "Klub Gorliczan", Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Autor serdecznie zapraszają 3 lipca 2019 roku na wieczór poezji do Dworu Karwacjanów. Podczas spotkania Krzysztof Gomoła zaprezentuje nowy tomik wierszy pt. "SNY".

"W KRAINIE GEJSZ I SAMURAJÓW - JAPONIA" - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM TOMASZEM PRUCHNICKIM

Wykłady i spotkania

31 maja 2019

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy 31 maja 2019 roku do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Pruchnickim.

TRADYCYJNE ZWYCZAJE NIEDZIELI PALMOWEJ I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH - WYKŁAD

Wykłady i spotkania

03 kwietnia 2019 -

Dwór Karwacjanów

W dniu 3 kwietnia 2019 roku w Dworze Karwacjanów w Gorlicach odbył się wyład na temat tradycyjnych obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Prelgentką była mgr Anna Niemczyńska - Szurek etnolog ze Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, a spotkanie zostało zorganizowane dla Stowarzyszenia Uniwersytet Złotego Wieku.{gallery}galerie/2019/04 kwiecień/2019.04.03UNIWERSYTET_warsztaty{/gallery}

SPOTKANIE Z ROMANEM TROJANOWICZEM - SRI LANKA "ŁZA INDII"

Wykłady i spotkania

20 lutego 2019 -

Dwór Karwacjanów

W środę 20 lutego 2019 roku o godz. 17:00 w Dworze Karwacjanów w Gorlicach odbyło się spotkanie z podróżnikiem Romanem Trojanowiczem ''SRI LANKA ŁZA INDII"

SPOTKANIE Z KOMISJĄ KULTURY RADY POWIATU GORLICKIEGO ORAZ WÓJTÓW I DYREKTORÓW GMINNYCH OŚRODKÓW KULTURY MIAST I GMIN POWIATU GORLICKIEGO

Wykłady i spotkania

19 lutego 2019 -

Kasztel w Szymbarku

W  19 lutego 2019 roku w Ośrodku Konferencyjno - Wystawienniczym ''Kasztel w Szymbarku'' odbyło się spotkanie z Komisją Kultury Rady Powiatu Gorlickiego oraz wójtami i dyrektorami Gminnych Ośrodków Kultury miast i gmin powiatu gorlickiego w sprawie uaktywnienia działalności Szymbarskiej Sceny Plenerowej.{gallery}galerie/2019/02 luty/2019.02.19KASZTEL_Spotkanie_Komisji_Kultury{/gallery}

Konferencja prasowa dotycząca projektu Muzea Otwarte

Wykłady i spotkania

14 stycznia 2019

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

14 stycznia 2019 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się spotkanie oraz konferencja prasowa dotycząca projektu MUZEA OTWARTE – ROZSZERZENIE MOŻLIWOŚCI PROGRAMOWYCH INSTYTUCJI KULTURY POGRANICZA POLSKO-SŁOWACKIEGO.

"ZMARTWYCHWSTANIEMY RAMIĘ W RAMIĘ" PROJEKCJA FILMU DOKUMENTALNEGO

Wykłady i spotkania

29 listopada 2018 -

Dwór Karwacjanów

W dniu 29 listopada w Dworze Karwacjanów w Gorlicach odbyły  się dwie projekcje filmu dokumentalnego pt. ,,Zmartwychwstaniemy ramię w ramię''. Projekcje poprzedzone były słowem wstępnym na temat realizacji filmu wygłoszonym przez panią  dr Agnieszkę Partridge - kurator obecnej wystawy ,, Grób Twój w odległej gdzieś krainie...Artysta na polu chwały''. Film obejrzała młodzież z I Liceum Ogólnokształcacego im. Marcina Kromera oraz młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.{gallery}galerie/2018/11 listopad/2018.11.29Zmartwychwstaniemy_ramie_w_ramie_FILM{/gallery}

''MIĘDZYNARODOWE KONSEKWENCJE BITWY GORLICKIEJ W 1915 R.'' PROF. DR HAB. MIECZYSŁAW RYBA - WYKŁAD

Wykłady i spotkania

02 listopada 2018 -

Dwór Karwacjanów

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów i Stowarzyszenie „Klub Gorliczan” serdecznie zapraszają na wykład prof. dr hab. Mieczysława Ryby ''Międzynarodowe konsekwencje Bitwy Gorlickiej w 1915 r.''dnia 2 listopada 2018 (piątek) godz. 18.00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów. WSTĘP BEZPŁATNY.

Spotkanie koordynacyjne polsko-słowackiego projektu Muzea otwarte

Wykłady i spotkania

12 lipca 2018

Kasztel w Szymbarku

Spotkanie miało na celu koordynację działań poprzedzających wdrożenie projektu partnerskiego 8 instytucji kultury PL-SK oraz integrację uczestników wokół idei szerszego otwarcia muzeów dla osób niepełnosprawnych na pograniczu polsko-słowackim.

IV Międzynarodowa Lotnicza Konferencja Naukowa "Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych … Skrzydła Niepodległej, skrzydła wolności 1917-1918"

Wykłady i spotkania

17 maja 2018 -

Kasztel w Szymbarku

Wzorem poprzednich lat Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych problematyką lotniczą okresu Wielkiej Wojny 1914-1918 – I wojny światowej - na IV Międzynarodową Lotniczą Konferencję Naukową

ROBERT KUSEK ''ARABESKA - FORMA DOSKONAŁA" - PRELEKCJA

Wykłady i spotkania

18 kwietnia 2018 -

Dwór Karwacjanów

Zapraszamy 18 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 do Dworu Karwacjanów na prelekcję Roberta Kuska ,,Arabeska - forma doskonała''

Promocja ksiażki "Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju" Stanisława Krycińskiego

Wykłady i spotkania

17 stycznia 2018

Dwór Karwacjanów

Książka Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju jest drugą częścią opowieści o Łemkowszczyźnie, kontynuacją wydanej przed dwoma laty Łemkowszczyzny po obu stronach Karpat. Obejmuje sto lat dziejów Łemków żyjących na północnych stokach Karpat i ich sąsiadów Rusnaków, zamieszkujących południowy skłon tych gór.

WYKŁAD PAMIĘCI PROFESORA JERZEGO VETULANIEGO „ZŁO CZY DOBRO - ODWIECZNA WALKA WARTOŚCI” PROF. DR HAB. MED. DOMINIKA DUDEK

Wykłady i spotkania

17 listopada 2017

Dwór Karwacjanów

Wykład odbył się dnia 17 LISTOPADA 2017 (piątek) o godz. 18.00 w „Dworze Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A sala im. ks. Bronisława Świeykowskiego

III Międzynarodwa Konferencja Naukowa "Biblia a Współczesnośc"

Wykłady i spotkania

13 listopada 2017 -

Kasztel w Szymbarku

Konferencja organizowana przez Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „ELPIS” w Gorlicach

WYJAZD TERENOWY GRUPY STERUJĄCEJ PROJEKTU SKANSENOVA

Wykłady i spotkania

25 października 2017 - 26 października 2017

Kasztel w Szymbarku

Systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu.

MISTRZ TRADYCJI - JULIA DOSZNA

Wykłady i spotkania

05 października 2017

Zagroda Maziarska

Sierpniowe i wrześniowe warsztaty śpiewacze z łemkowską pieśniarką Julią Doszną, realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez MKiDN

spotkanie dyrektorów instytucji kultury WM

Wykłady i spotkania

31 maja 2017 -

Kasztel w Szymbarku

Spotkanie dyrektorów i zastępców dyrektorów instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Szkolenie pt. „Dyplomacja w kulturze, kultura w dyplomacji” prowadzone przez Jana Wojciecha Piekarskiego - ambasadora ad personam z Europejskiej Akademii Dyplomacji.

W spotkaniu w dniu 31 maja 2017 r. w szymbarskim kasztelu wzięli udział:


III MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

Wykłady i spotkania

18 maja 2017 -

Kasztel w Szymbarku

PROGRAM III MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ "Na skrzydłach Wielkiej Wojny 1916-1917. Z historii lotnictwa nad „zapomnianymi” frontami czyli od Frontu Wschodniego po Alpy, Siedmiogród i Macedonię".


MUZEA OTWARTE

Wykłady i spotkania

10 maja 2017 -

Kasztel w Szymbarku

Rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza  polsko-słowackiego

PROMOCJA ALBUMU "ŚWIĄTYNIE WYGNANE. NISZCZEJĄCE GRECKOKATOLICKIE CERKWIE W POLSCE” I SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM DURAKIEM

Wykłady i spotkania

04 maja 2017

Dwór Karwacjanów

Spotkanie z Autorem Piotrem Durakiem i prezentacja dwóch tomów albumu artystyczno-dokumentacyjnego "Świątynie wygnane. Niszczejące greckokatolickie cerkwie w Polsce”.

Pieśń o Ziemi Naszej - Ziemi Gorlickiej

Wykłady i spotkania

25 kwietnia 2017

Kasztel w Szymbarku

Zakończyła się szósta edycja konkursu ph. „PIEŚŃ O ZIEMI NASZEJ – ZIEMI GORLICKIEJ” im. Wincentego Pola.


PRELEKCJA „GRECKI ORIENT” / ROBERT KUSEK

Wykłady i spotkania

22 marca 2017

Dwór Karwacjanów

{gallery}galerie/2017/03.22 kusek{/gallery}22.03 (środa), godz. 18:00, wstęp wolny

Mistrz Tradycji - ­ Julia Doszna

Wykłady i spotkania

10 marca 2017

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice filia w Bielance

Zapraszamy na kolejne warsztaty śpiewacze z w ramach projektu "Mistrz Tradycji - ­ Julia Doszna" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mistrz Tradycji - ­ Julia Doszna

Wykłady i spotkania

03 marca 2017

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice filia w Bielance

Warsztaty śpiewacze z w ramach projektu "Mistrz Tradycji - ­ Julia Doszna" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MAZIARSKA WIEŚ ŁOSIE

Wykłady i spotkania

23 lutego 2017

Zagroda Maziarska

spotkanie 23.02.2017 (czwartek) godz. 17:00

WARSZTATY ŚPIEWACZE

Wykłady i spotkania

27 stycznia 2017

Dwór Karwacjanów

Otwarte warsztaty śpiewacze z łemkowską pieśniarką Julią Doszną

Spotkanie autorskie z Jarosławem Giemzą

Wykłady i spotkania

22 grudnia 2016

Dwór Karwacjanów

Spotkanie z autorem książki „Cerkwie i Ikony"

ZWYCZAJE OKOŁOBOŻONARODZENIOWE W TRADYCJI PRAWOSŁAWNEJ

Wykłady i spotkania

16 grudnia 2016

Dwór Karwacjanów

Spotkanie z księdzem Mirosławem Cidyłą – proboszczem Parafii Prawosławnej pw. Świętych Kosmy i Damiana w Bartnem, na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w kościele prawosławnym.

WYKŁAD PROF. JERZEGO VETULANIEGO “JAK ŻYĆ DŁUGO, MĄDRZE I SZCZĘŚLIWIE?”

Wykłady i spotkania

17 listopada 2016

Dwór Karwacjanów

WYKŁAD PROF. JERZEGO VETULANIEGO “JAK ŻYĆ DŁUGO, MĄDRZE I SZCZĘŚLIWIE?”

W POGÓRZAŃSKIEJ ZAGRODZIE

Wykłady i spotkania

25 października 2016

Skansen w Szymbarku

Skansen

Ludowy Print - Bon Kulltury

Wykłady i spotkania

20 października 2016

Zagroda Maziarska

Bon Kultury

Ludowy Print

Wykłady i spotkania

18 października 2016

Zagroda Maziarska

Bon Kultury

Nowe życie drewna - lipcowe warsztaty snycerskie

Wykłady i spotkania

11 sierpnia 2016

Zagroda Maziarska

Relacja fotograficzna z warsztatów snycerskich realizowanych przez Zagrodę Maziarską w ramach projektu „Nowe życie drewna”. Warsztaty prowadzi Bogdan Kareł.


V Posiedzenie Subregionu Sądeckiego

Wykłady i spotkania

09 maja 2016

Kasztel w SzymbarkuWarsztaty Walentynkowe

Wykłady i spotkania

13 lutego 2016

Zagroda Maziarska

Warsztaty walentynkowe dla dzieci i dorosłych.

WARSZTATY SNYCERSKIE

Wykłady i spotkania

23 stycznia 2016

Dwór Karwacjanów, Zagroda Maziarska

Wstęp do snycerstwa - otwarte warsztaty snycerskie prowadzone przez snycerza Bogdana Kareła.

Wieczór autorski i promocja książki Stanisława Krycińskiego "Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat"

Wykłady i spotkania

29 grudnia 2015

Dwór Karwacjanów

"Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat" to próba przedstawienia historii tego fragmentu Europy, począwszy od czasów jego zasiedlania po połowę XIX w.

„WIATR” – WIECZÓR POEZJI KRZYSZTOFA GOMOŁY

Wykłady i spotkania

18 grudnia 2015

Dwór Karwacjanów

Promocja ostatniego tomiku wierszy Autora.

Boże Narodzenie na podkarpackiej wsi

Wykłady i spotkania

16 grudnia 2015

Skansen w Szymbarku i Kasztel

W dniu 16 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie z panią etnograf Marią Brylak - Załuską, która opowiedziała o obrzędach i zwyczajach ludowych związanych z czasem Świąt Bożego Narodzenia.

"Tanzania - Kilimandżaro, Safari, Zanzibar"

Wykłady i spotkania

13 listopada 2015

Kasztel w Szymbarku

Spotkanie z podróżnikiem Elżbietą Wiejaczką

ODWOŁANE - Konferencja naukowa "Wspólna Europa = Wspólna Kultura?"

Wykłady i spotkania

23 października 2015

Dwór Karwacjanów

Z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń konferencja "Wspólna Europa = Wspólna Kultura?" nie odbędzie się we wskazanym terminie.

SUBSTANCJE PSYCHOTROPOWE W HISTORII LUDZKOŚCI – X JUBILEUSZOWY WYKŁAD PROF. JERZEGO VETULANIEGO

Wykłady i spotkania

17 października 2015

Dwór Karwacjanów

prof. J. Vetulani (ur. 1936 roku w Krakowie) – profesor nauk przyrodniczych, psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, doctor honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

SEMINIARIUM „ZACHOWANIE I ODNOWA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO KARPAT” – Biecz, Bardejov, Szymbark

Wykłady i spotkania

16 października 2015

Biecz, Bardejov, Szymbark

Seminarium realizowane w ramach projektu „Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat” , którego celem jest wzmocnienie źródeł tożsamości, poprzez ochronę zasobów dziedzictwa, jego rewaloryzację, kształtowanie krajobrazu kulturowego, rewitalizację przestrzeni oraz tworzenie wykładni znaczeń kulturowych dzięki wymianie doświadczeń specjalistów w tych obszarach.

Sympozjum SzymbART 2015 „Czy sztuki można nauczyć?”

Wykłady i spotkania

14 lipca 2015 - 16 lipca 2015

Kasztel w Szymbarku

Dyskusja panelowa nauczycieli akademickich, teoretyków i historyków sztuki oraz pokaz prac zaproszonych uczestników sympozjum – artystów pedagogów

Wizyta studyjna dziennikarzy ze Szwajcarii, Austrii i Włoch

Wykłady i spotkania

23 czerwca 2015

Skansen w Szymbarku

Przedstawiciele biur podróży ze Szwajcarii, Austrii i Włoch z wizytą w Skansenie

WYKŁAD DR DANIELA LISA "Życie i twórczość W. Zołotariowa”

Wykłady i spotkania

27 kwietnia 2015

Dwór Karwacjanów

Wykład w 40 rocznicę śmierci kompozytora w ramach XVI Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych.

KONFERENCJA NAUKOWA „LOTNICTWO W PRZEŁAMANIU GORLICKIM 1915”

Wykłady i spotkania

24 kwietnia 2015 -

Kasztel w Szymbarku

realizacja w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej” przy wsparciu finansowym Województwa  Małopolskiego

LOTNICTWO W OPERACJI GORLICKIEJ

Wykłady i spotkania

24 kwietnia 2015

Kasztel w Szymbarku

Projekt „LOTNICTWO W OPERACJI GORLICKIEJ” realizowany w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.WYZWANIE SZABLOWE

Wykłady i spotkania

28 marca 2015

Kasztel w Szymbarku

Zawody w walce szablą historyczną

GRECJA – UROK ANTYKU

Wykłady i spotkania

25 marca 2015

Kasztel w Szymbarku

Prezentacja na temat sztuki starożytnej Grecji ukazująca architekturę, rzeźbę i ceramikę, które ukształtowały europejskie poczucie piękna.

Cerkwie Utracone - wykład

Wykłady i spotkania

16 stycznia 2015

Kasztel w Szymbarku

CERKWIE UTRACONE - wykład Damiana Nowaka o nieistniejących już obiektach cerkiewnych Łemkowszczyzny

Spotkanie z Andrzejem Karczmarzewskim autorem książki „Świat Łemków”

Wykłady i spotkania

25 października 2014

Dwór Karwacjanów

Andrzej Karczmarzewski – ur.1939 r. w Legionowie. Etnograf.

"CO WIEMY O ŻYCIU PO ŻYCIU" PROF. J. VETULANI

Wykłady i spotkania

18 października 2014

Dwór Karwacjanów

prof. Jerzy Vetulani (ur. 1936 roku w Krakowie) – profesor nauk przyrodniczych, psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, doctor honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Stare gry i zabawy

Wykłady i spotkania

13 października 2014

Zagroda Maziarska

Warsztaty w Zagrodzie

SZAFA OSKARA KOLBERGA

Wykłady i spotkania

02 października 2014

Skansen w Szymbarku

W roku 2014 mija 200. rocznica urodzin Oskara Kolberga, znakomitego folklorysty, etnografa i kompozytora.

Len - złoto z polskich pól

Wykłady i spotkania

01 października 2014 -

Skansen w Szymbarku

Zajęcia w Skansenie

BON KULTURY - WARSZTATY CERAMICZNE

Wykłady i spotkania

01 października 2014 -

Skansen w Szymbarku

Warsztaty ceramiczne w Skansenie

Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat - konserwacja zabytków

Wykłady i spotkania

15 września 2014 - 16 września 2014

Kasztel w Szymbarku

Konferencja pt.: "Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat -

POGÓRZAŃSKA MODA

Wykłady i spotkania

20 lipca 2014

Skansen w Szymbarku

Opowieść o tradycyjnym stroju pogórzańskim.

STANISŁAW HÜBNER SHOW

Wykłady i spotkania

18 lipca 2014

Dwór Karwacjanów

W programie: o technice akwareli i jej historii - prezentacja multimedialna (Stanisław Hübner, Ewa Piotrowska – Kukla); Stanisław Hübner maluje „na żywo”.

"SYRIA – KOEGZYSTENCJA KULTUR" – ROBERT KUSEK

Wykłady i spotkania

20 czerwca 2014

Kasztel w Szymbarku

Robert Kusek ur. w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kształtowaniem przestrzeni oraz kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego.

„Starodruki cyryliczne w zasobach parafialnych pogranicza polsko-słowackiego”

Wykłady i spotkania

15 maja 2014 -

Kasztel w Szymbarku

Międzynarodowa konferencja naukowa

Współorganizacja z Ośrodkiem Kultury Prawosławnej ELPIS w Gorlicach.


Zapowiedzi

27 maja 2024 - 01 lipca 2024

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

01 czerwca 2024 - 30 czerwca 2024

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

01 czerwca 2024 - 30 czerwca 2024

Malopolska

14 czerwca 2024 - 31 lipca 2024

małopolska

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required
Do góry