PIOTR KLAMERUS / mała forma rzeźbiarska

{joomplu:21521}  {joomplu:21512}  {joomplu:21534}

PIOTR KLAMERUS - rzeźbiarz i scenograf. Ma pokaźny dorobek artystyczny. Rzeźbi w drewnie i kamieniu. Wykonuje też małe formy rzeźbiarskie w brązie. Jego rzeźby układają się w spójną opowieść - o Bogu i człowieku, ich wzajemnych relacjach, o cierpieniu, ludzkiej niedoli. Ciekawe w formie i niebanalne opowiadają o człowieczych tęsknotach, słabościach, pasjach. Pojawił się znany już temat ptaki, które Piotr Klamerus wyczarowuje od lat z drewna, brązu czy kamyków przyniesionych z pobliskiego potoku. Temat ten wciąż wraca w twórczości artysty. Piotr Klamerus pochodzi z góralskiej rodziny. Ukończył meblarstwo w Liceum Plastycznym im. Antoniego Kenara. W latach 80. ubiegłego wieku pracował w pracowni scenografii w Teatrze Stu w Krakowie, a później zajmował się scenografią w teatrze „Bagatela” w Krakowie. Prowadził zajęcia w zakopiańskiej „Jutrzence”. Początkowo uczył dzieci scenografii filmowej i teatralnej, a następnie ceramiki. Obecnie pracuje w szkole Kenara. Prowadzi zajęcia z rzeźby i ceramiki. Studiuje scenografię w warszawskiej ASP. W ramach studiów wykonuje projekty kostiumów, makiety scenografii. Swoje rzeźby pokazywał na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Programy ministra

18 grudnia 2020 - 19 stycznia 2021

18 grudnia 2020 - 31 stycznia 2021

20 grudnia 2020 - 03 lutego 2021

Gorlice, Szymbark, Łosie, Bartne

13 stycznia 2021 - 28 lutego 2021

Skansen w Szymbarku

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required