<< Cofnij
Koncerty

07 lipca 2019

(Zapisz w kalendarzu)

EMANACJE / MAGDALENA BOJANOWICZ, RADOSŁAW KUREK
Serdecznie zapraszamy do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na koncert w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki "EMANACJE".

Wystąpią:
Magdalena Bojanowicz - wiolonczela
Radosław Kurek - fortepian

W programie:
Richard Strauss - Sonata na wiolonczelę i fortepian F - dur op. 6
Anton Webern  - 3 Kleine Stȕcke na wiolonczelę i fortepian op. 11
Henri Dutilleux - "3 Strophes Sur Le Nom du Sacher"
Leoš Janáček  - "Pohádka"
Francis Poulenc - Sonata na wiolonczelę i fortepian
Jacques Ibert - "Le Petit en Blanc"

Magdalena Bojanowicz - jest laureatką Paszportu "Polityki"- nagrody tygodnika "Polityka" przyznawanej twórcą  oraz kreatorom kultury. Zdobyła I nagrodę na 45. Międzynarodowym Konkursie Jeunesses Musicales w Belgradzie (2015), a także jest laureatką II nagrody i dwóch specjalnych na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Otrzymała również III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Spośród jej innych sukcesów konkursowych wymienić można także II nagrodę na 69. Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec Králove (Czechy) czy wyróżnienie na 64. Międzynarodowym Konkursie "Praska Wiosna" w Pradze. Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Stuttgarcie (2014). Jako solistka współpracowała z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Narodowa, NOSPR, NFM Orkiestra Leopoldinum, Sinfonietta Cracovia, AUKŚO, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Orkiestra Symfonia Luventus, Belgrade Philharmonic Orchestra.

Radosław Kurek - zdobywca wyróżnienia The Bridget Doolan Prize za najlepsze wykonanie utworu W. A. Mozarta Na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Dublinie w 2012 roku oraz laureat XV Międzynarodowego Konkursu im. J. Brahmsa w austriackim Pőrtschach w 2008 roku (wraz z wiolonczelistą Georgyim Lomakovem). Stale doskonali swoje umiejętności na polu muzyki kameralnej i dzieli się swoja wrażliwością z publicznością wykonując muzykę od klasycyzmu do współczesności na starannie przemyślanych recitalach solistycznych. Jego siła jako artysty tkwi w niezwykłej elastyczności we współpracy z innymi muzykami, dlatego jest szczególnie ceniony jako partner w muzyce kameralnej. Owocem wielu muzycznych spotkań są nagrania dla takich wytwórni płytowych jak niemiecka GENUINE Classics, Bayerischer Rundfunk, ANAGRAM, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, DUX, Soliton czy BeArTon.


Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry