<< Cofnij

KONCERT KAMERALNY - Martyna Klupś - flet, Anna Maria Miernik - fortepian

Koncerty

19 listopada 2014

Dwór Karwacjanów

W programie:
C.Franck-Sonata A-dur n flet i fortepian
T. Szeligowski- Sonata na flet i fortepian

Martyna Klupś -  flecistka , studentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu pod kierunkiem Tomasza Walczaka, oraz studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Uczestniczyła w wielu kursach na których pobierała lekcje u flecistów: świa: Wally Hasse, Łukasza Długosza, prof. Janosa Balinta , prof. Jerzego Mrozika, prof. Kazimierza Moszyńskiego, dr Ewy Murawskiej, dr hab. Elżbiety Woleńskiej. Brała też udział w warsztatach kameralnych prowadzonych przez prof. M. Szwajger- Kułakowską.
Laureatka konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych m. in. : I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Belgradzie, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie. Laureatka III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Sosnowcu, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, a także na Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Bydgoszczy. Martyna jest także laureatką II nagrody na XI Europejskim Konkursie „Mendelsohn Cup” we Włoszech i I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie „Giovanni Musicisti” w Treviso . Laureatka I nagrody na V Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie i II nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu. Osiągnięcia w muzyce kameralnej to finał I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z fortepianem w Warszawie, I nagroda w kategorii zespołów kameralnych trio na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Izabelin- Łomianki / Warszawa, wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze.
Flecistka uzyskała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w latach 2007-2008. W 2010 r. została stypendystką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” . W kolejnych latach 2012/2013 otrzymała stypendium niemieckiej fundacji Jutting , a także stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Roku 2013 Martyna Klupś-Radny otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dzidzictwa Narodowego dla studentów.
Martyna brała udział w wielu projektach m. in. oprawa muzyczna - występ solowy w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza; org. UAM i Archidiecezja Poznańska, a także wykonała recital solowy w cyklu „ Młodzi laureaci w Wadze”. W 2013r. Miała okazję wystąpić na wręczeniu prestiżowych nagród dla dziennikarzy w klubie pod Gruszą w Krakowie. Ponadto koncertuje w wielu ośrodkach kulturalnych w Krakowie i innych miastach polskich W jej szerokim repertuarze znajdują się utwory epok od baroku po muzykę XX wielu. Są to dzieła solowe, a także kameralne. 

„Anna Miernik należy do nielicznego grona szczególnie wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia.”
/Zbigniew Lampart - krytyk muzyczny, kompozytor/
Anna Miernik - występowała na 4 kontynentach w 14 krajach (Armenia, Australia, Gruzja, Kanada, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Nowa Zelandia, Polska, Serbia, Słowenia, Turcja, USA, Włochy). Jest laureatką licznych nagród międzynarodowych i krajowych. Doceniana za osiągnięcia artystyczne i naukowe.
Koncertuje jako solistka i kameralistka w prestiżowych salach koncertowych. W czasie tournée w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i USA w roku 2013 wystąpiła z 15 recitalami, w czasie których zaprezentowała się m. in. w słynnej Operze w Sydney. W czasie artystycznych podróży odwiedziła z koncertami miasta takie jak: Ottawa, Calgary (Kanada), Orchard Lake (USA), Canberra, Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth (Australia), Wellington (Nowa Zelandia), Tbilisi (Gruzja), Erywań (Armenia), Ałmaty (Kazachstan).
W czerwcu 2014 roku ukazała się jej pierwsza płyta, którą nagrała na zaproszenie skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej. W albumie znajdują się Sonaty na skrzypce i fortepian J. Brahmsa i C. Francka. Pierwszy koncert promocyjny odbył się w Łazienkach Królewskich w Warszawie w Teatrze Stanisławowskim. Recital swoją obecnością zaszczycili ważni gości ze świata muzyki, telewizji i biznesu. Płyta zyskuje bardzo pochlebne recenzje, jest określana jako „przyjemna porcja klasyki” (Newsweek Polska).
Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula, którą ukończyła z wyróżnieniem. Pracowała również z wybitnymi pedagogami o międzynarodowej sławie w czasie kursów mistrzowskich, wśród których warto wymienić maestro Paula Badurę-Skodę – legendę światowej pianistyki czy prof. Dinę Yoffe, laureatkę Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w roku 1975.
Artystka dużo uwagi poświęca promocji polskiej muzyki oraz rodzimej kultury poza granicami kraju. W jej repertuarze znajdują się utwory ponad 20 polskich kompozytorów, których dzieła regularnie włącza do programów koncertów na całym świecie. Pianistka wykonuje kompozycje reprezentujące różne epoki, gatunki i style. Fascynuje ją również muzyka najnowsza oraz możliwość zaprezentowania i zainspirowania publiczności dziełami, których nigdy wcześniej nie mieli okazji usłyszeć. Zrealizowała kilka prawykonań, wśród których znalazły się także utwory dedykowane jej samej.
Jej koncerty były transmitowane i retransmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych, a recenzje z koncertów ukazują się w prasie międzynarodowej (Sydney Morning Herald, The Epoch Times Ottawa).
Za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne i naukowe pianistka otrzymała liczne nagrody w tym stypendia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Więcej informacji na: www.annamiernik.com
Zapowiedzi

01 stycznia 2021 - 31 sierpnia 2021

Skansen w Szymbarku

13 stycznia 2021 - 01 sierpnia 2021

Skansen w Szymbarku

05 marca 2021 - 30 kwietnia 2021

Kasztel w Szymbarku

18 marca 2021 - 26 kwietnia 2021

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry