There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2019/12 grudzień/2019.12.06Dwor_KOCUR_grafika

"PRZEKROJE" WYSTAWA GRAFIKI / ANNA KOCUR, IRENA KOCUR, MICHAŁ KOCUR, LIDIA KOCUR

06 grudnia 2019 - 08 stycznia 2020

Serdecznie zapraszamy na wernisaż 6 grudnia 2019 roku do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów.

Wystawa pt. „Przekroje” to pierwsza w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach rodzinna wystawa grafik Michała Kocur i jego trzech córek: Lidii, Ireny i Anny, uczestników dorocznych wystaw gorlickiego środowiska plastycznego, członków Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach oraz Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Na wystawie prezentowany jest zbiór grafik z różnych okresów działalności plastycznej.

Michał Kocur – uprawiał grafikę w technice linorytu o tematyce cerkiewnej i pejzażowej oraz rysunek ołówkowy. Jego grafiki były prezentowane w kraju (Gorlice, Szymbark, Wysowa-Zdrój, Krynica-Zdrój) i za granicą (Bardejów, Tokio). Na wystawie prezentowane są jego cerkwie i krzyże łemkowskie, wykonane w technice linorytu.

Lidia Kocur – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce cerkiewnej i pejzażowej), monotypii i suchej igły. Jej prace prezentowane były w kraju (Gorlice, Szymbark, Wysowa-Zdrój, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój, Zyndranowa, Zakopane, Siedlce, Ciężkowice, Świętochłowice, Kraków) i za granicą (Bardejów, Tokio). Laureatka nagrody Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Pracowała w zespole redakcyjnym Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki nad albumem „Grafika Polska 1950-2000 – laureaci nagród międzynarodowych”, animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.

Irena Kocur – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, uprawia grafikę w technice monotypii o tematyce roślinnej i fotografikę. Jej prace były prezentowane w Gorlicach i Krakowie. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za zestawy fotografii i monotypii. Na wystawie prezentowane są jej hortensje i róże wykonane w technice monotypii.

Anna Kocur – absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce cerkiewnej i ikonograficznej), monotypii i suchej igły. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Jej grafiki były prezentowane w kraju (Gorlice, Szymbark, Krynica-Zdrój, Wysowa-Zdrój, Nowy Sącz, Zakopane, Toruń, Warszawa, Gdańsk, Kraków) i za granicą (Bardejów, Druskienniki). Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.{gallery}galerie/2019/12 grudzień/2019.12.06Dwor_KOCUR_grafika{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

26 kwietnia 2024 - 16 czerwca 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.