Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/virtual/karwacjanie/public_html/muzeum.gorlice.pl/images/galerie/2016/25.01-snyc.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2016/25.01-snyc

WARSZTATY SNYCERSKIE

Wykłady i spotkania

23 stycznia 2016

Dwór Karwacjanów, Zagroda Maziarska

Wstęp do snycerstwa - otwarte warsztaty snycerskie prowadzone przez snycerza Bogdana Kareła.
Warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Bogdan Kareł – snycerz z Gorlic pochodzący z łemkowskiej rodziny z Łosia, zajmuje się snycerką od blisko 30 lat. Jest samoukiem, artysta nieprofesjonalnym. Tworzy w tradycyjnej formie snycerskiej – płaskorzeźbie oraz tworzy przedmioty użytkowe wzorując się na łemkowskiej snycerce. Szczególnie bliska jest mu tematyka sakralna. W swoich pracach łączy dwie pasje: miłość do materiału (drewna) oraz zainteresowanie kanonami i duchowną treścią wizerunków sakralnych. Tworzy rzadki rodzaj płaskorzeźby – rzeźbione ikony.

Organizator : Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów/oddział Zagroda Maziarska w Łosiu

{gallery}galerie/2016/25.01-snyc{/gallery}

10 czerwca 2021 - 31 grudnia 2021

Gorlice, Szymbark, Łosie, Bartne

08 września 2021 - 30 listopada 2021

Skansen w Szymbarku

14 października 2021 - 30 listopada 2021

Skansen w Szymbarku

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required