<< Cofnij
  • LECH ABŁAŻEJ / LITWA – absolwent Wydziału Graficznego Witebskiego Instytutu Pedagogicznego (1976) oraz Wydziału Grafiki Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych (1985). Uczestnik licznych wystaw indywidualnych m.in.: Mińsk - 1997, Wilno - 2000, 2003, 2007, 2010, Nowy Jork – 2011

 

  • KRYSTYNA BAŁACHOWICZ / LITWA – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie (dyplom w roku 1986). Uczestniczka międzynarodowych plenerów w kraju i za granicą (m.in. Szałkowo 2000, Oborniki Śląskie – 2009, Berkowo – 2010)

 

  • EDWARD GAŁUSTOW / BIAŁORUŚ urodzony w Armenii. Absolwent Uniwersytetu Państwowego w Witebsku, Wydział Malarstwa i Grafi ki. Dyplom z malarstwa (1987r). Członek Towarzystwa Artystów – Plastyków Polskich na Białorusi, prezes Koła Artystów – Plastyków przy Domu Polskim im. Jana Pawła II w Witebsku, Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej w Szczecinie. Uczestnik wielu plenerów malarskich na Białorusi, Węgrzech i w Polsce, a także wystaw zbiorowych na Białorusi, Ukrainie, Holandii, Niemczech, Austrii, Węgrzech, Słowacji i Polsce.

 

  • ZBIGNIEW GRZYB / USA urodził się w 1943 roku w Przemyślu. Obecnie mieszka i pracuje w Farmington w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego prace eksponowane były na wystawach m. in. w Polsce, Włoszech, Turcji, Stanach Zjednoczonych. Znajdują się w zbiorach wielu galerii oraz w prywatnych kolekcjach.

 

  • Zbigniew Antoni HÜBSCH / NIEMCY - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (dyplom - Artysta Plastyk; specjalność- Techniki Graficzne). Od 1978 do 1994 roku pracuje jako stały grafik Krajowej Agencji Wydawniczej w Rzeszowie i współpracuje z drukarniami. Od 1984 roku wykonuje wolny zawód artysty grafika. W latach 1984-1998 członek rzeczywisty Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Projektantów w Warszawie. Od 1994 roku członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie, pełni tam też funkcję wiceprezesa. Od 2001 roku mieszka w Lubece (Niemcy) gdzie jest członkiem rzeczywistym Gemeinschaft Lubecker Maler und Bildhauer

 

  • RUTH MIEMCZYK / WIELKA BRYTANIA artystka polskiego pochodzenia, urodzona w 1949 roku w Barnsley, Yorshire w Anglii. Absolwentka Barnsley School of Art. & Crafts, studiowała w Central School of Art and Design, London oraz w Goldsmiths College, w Londynie. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych między innymi: North Cornwall Gallery & Museum, Cornwall (1999), Plough Arts Centre, Torrington, Devon (1998), '”Dwór Karwacjanów”, Gorlice (2003), Poland. Polski Ośrodek Sztuki, Łódź (2006) a także wiele ekspozycji zbiorowych. W roku 2003 została laureatką Individual Artist Award, British Arts Council.

 

  • BOGDAN PIKULICKI / UKRAINA - absolwent Państwowego Instytutu Poligrafii we Lwowie (dyplom 1972 r), pracownik Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. Autor indywidualnych wystaw na Ukrainie (Lwów, Kijów), w Polsce (Warszawa, Kraków), w Holandii.

 

  • MAŁGORZATA SZUSZKIEWICZ / NIEMCY - polska malarka mieszkająca w Niemczech k. Hamburga od 1989 roku. Urodziła się w Bytowie, w Polsce ukończyła studia pedagogiczne, po przybyciu do Niemiec uzupełniła wykształcenie artystyczne, m.in. w międzynarodowej Akademii Sztuki Pentiment w Hamburgu. Wielokrotnie prezentowała swoje prace podczas wystaw w Niemczech, Polsce, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. Artystka równolegle do malarstwa sztalugowego zajmuje się pracą dydaktyczną.

 

  • WIACZESŁAW SZAMSZUR / BIAŁORUŚ – absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Uniwersytetu Witebskiego (dyplom – czerwiec 1970), Profesor w Katedrze Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej Uniwersytetu Witebskiego, Członek Białoruskiego Związku Artystów Plastyków Kilkanaście wystaw indywidualnych w Witebsku, Miorach, Smoleńsku.

Zapowiedzi

01 maja 2022 - 30 listopada 2022

Skansen w Szymbarku

20 maja 2022 - 20 czerwca 2022

Kasztel w Szymbarku

21 maja 2022

Kasztel w Szymbarku

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required
Do góry