WSTĘP
Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji mobilnej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji mobilnej
  • "Skansen w Szymbarku Przewodnik" - Android
  • "Skansen w Szymbarku Przewodnik" - OS
  • "Park Edukacyjny Przewodnik" - Android
  • "Kasztel w Szymbarku" - Android
  • "Kasztel w Szymbarku" - OS

NAZWA PODMIOTU PUBLICZNEGO, DANE TELEADRESOWE:
Adres: ul.Wróblewskiego 10a 38-300 Gorlice; tel.: 18 353 56 18; e-mail: galeria@gorlice.art.pl
Koordynator dostepnosci: Małgorzata Lewek; tel: 18 353 56 18, e-mail: warsztaty@gorlice.art.pl

ADRES APLIKACJI MOBILNEJ DO POBRANIA:
Muzeum Dwory - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach udostępnia aplikację w wersjach na dwa sytemy operacyjne:

DATA PUBLIKACJI APLIKACJI MOBILNEJ:
Data publikacji aplikacji mobilnej: 2020-03-10

DATA OSTATNIEJ ISTOTNEJ AKTUALIZACJI:
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-08-16

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ O DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ:
Aplikacja mobilna jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
  • Opiera się na wyświetlaniu geolokalizacji na interaktywnej mapie oraz wyłącznie wzrokowych wskazówkach.
  • Mapy są wyłączone z wymogu dostępności (opatrzone są opisem tekstowym).
  • Aplikacja nie posiada skrótów klawiszowych.
Aplikacja posiada Audiodeskrypcje dla osób niewidomych oraz nagrania w Polskim Języku Migowym dla osób niesłyszących.
 Aplikacja posiada możliwość użycia własnych ustawień systemowych dostępności tj.: zmiany rozmiaru czcionki i trybu kontrastu.

DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI DOSTĘPNOŚCI:
Deklarację sporządzono dnia: 2022-09-16
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2024-07-09
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE:
W przypadku problemów z dostępnością aplikacji mobilnej prosimy o kontakt.
- Aplikacja „Skansen w Szymbarku Przewodnik”, „Park Edukacyjny Przewodnik":
Michał Liana
tel. 18 35 11 018
- Aplikacja „Kasztel w Szymbarku":
Maciej Lewek
tel.: 18 351 31 14
Kontaktować można się mailowa lub dzwoniąc na numer telefonu. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

SKARGI I ODWOŁANIA:

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
  • Adres: Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach ul. Wróblewskiego 10a 38-300 Gorlice
  • E-mail: galeria@gorlice.art.pl
  • Telefon: 183535618

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA:

Siedziba Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów mieści się w Gorlicach przy ulicy Wróblewskiego 10A. Wjazd do budynku wyłożony jest kamieniami co utrudnia poruszanie się na wózku. Wejście  do muzeum  jak i przemieszczanie się po nim nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózku. Obiekt nie posiada udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Pracujemy nad tym.

Najbardziej dostępnym oddziałem Muzeum jest Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku w którym zniwelowane zostały bariery poziome i pionowe, pozwalając na swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami. W obiekcie znajduje się winda, dostosowana toaleta oraz tyflografiki budynku oraz elementów dekoracyjnych.

INFORMACJE DODATKOWE:

Muzeum nie posiada funkcji kontaktu z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.