Michał Piotrowski - fotografik, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu RP, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. 
Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna pokazał w 1986 roku. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 60 razy w kraju i za granicą. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zloty medal na 68. Międzynarodowym Salonie Fotografii w Japonii. 
Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: "Paszyńskie perełki", "W cieniu wielkanocnych palm", "Święto dzieci gór", "Retrospekcja" czy "Miniatury Jazzowe". 
Jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych - pracuje w różnych technikach, począwszy od tradycyjnej fotografii srebrowej, zarówno czarno-białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, stosuje technikę chromianowo-proszkową (monochromatyczną i kolorowaną), gumę chromianową (jedno i wielowarstwową), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypię (na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypię, papier solny, papier albuminowy, technikę pigmentową, technikę olejową a także wykonuje fotografie otworkowe i wielkoformatowe na różnych materiałach. 
Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i eksperymentalne. Uczy także fotografii, prowadząc liczne warsztaty, pokazy, prelekcje - ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę. Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Prace prezentuje w prywatnej "Galerii na schodach" w swoim domu jak również na autorskiej stronie internetowej. http://fotna.dlm.pl/

Zapowiedzi

09 stycznia 2023 - 28 lutego 2023

UM Gorlice

23 stycznia 2023 - 17 lutego 2023

Skansen w Szymbarku

29 stycznia 2023 - 17 lutego 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00

Opening hours

Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł
DZIEŃ WOLNEGO WSTĘPU / FREE ENTRANCE: niedziela / sunday

 


Wystawy stałe

Proponujemy zwiedzanie XVI-wiecznych reliktów architektonicznych Dworu Karwacjanów, siedziby rodu Dersława Karwacjana, założyciela i właściciela Gorlic - zobacz więcej

Dane kontaktowe

38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Mapa dojazdu

Do góry